Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca oraz następujące uroczystości, święta i wspomnienia liturgiczne:
  • -  święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty w poniedziałek 27.XII.
  • - święto świętych Młodzianków, męczenników; dzień modlitw za dzieci, także za niemowlęta, dzieci nienarodzone i błogosławienie dzieci.
  • - wspomnienie św. Sylwestra, papieża, w piątek 31.XII.; także zakończenie roku kalendarzowego, nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne w archikatedrze po Mszy św. o godz. 18.00
  • - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, w sobotę 1.I., obowiązkowe uczestnictwo w Mszy św., Nowy Rok 2022, światowy dzień modlitw o pokój, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego,  Za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać w tym dniu odpust zupełny, zachowując wszystkie pozostałe warunki.

2. Nowy rok jest rozpoczęciem posługi duszpasterskiej nowego proboszcza w naszej parafii. Jego oficjalne wprowadzenie na stanowisko proboszcza zostanie dokonane w niedzielę 9 stycznia 2022 roku podczas Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o udział w tej Mszy św. połączonej z aktem wprowadzenia na urząd proboszcza, życzliwe jego przyjęcie, modlitwę i współpracę.
Dotychczasowy ks. proboszcz przechodzi na emeryturę. Wyraża on serdeczne podziękowanie wszystkim biskupom, kapłanom i wiernym, z którymi łączyła się jego proboszczowska posługa w latach 2008-2021. Wyraża wdzięczność za wsparcie różnych prac w parafii poprzez dotacje udzielone przez Ministerstwo Kultury, Urząd Miejski w Białymstoku, Urząd Marszałkowski w Białymstoku, przez zaangażowanie różnych organizacji, instytucji, firm i indywidualnych osób w wykonywanie różnych prac w zakresie działalności parafialnej.
Dziękuje wszystkim instytucjom i indywidualnym osobom za składane ofiary finansowe na rzecz parafii. Szczególne podziękowanie kieruje do księży, którzy byli bezpośrednimi współpracownikami, do katechetów i do wszystkich, którzy podjęli różne formy zatrudnienia w pracy duszpasterskiej i parafialnej, zwłaszcza do tych, którzy angażowali się jako wolontariusze, odczuwający więź wspólnoty wierzących w Kościele, pragnący bezinteresownie nieść wszelaką pomoc ludziom.
Niech Matka Najświętsza, która w katedrze i zarazem naszym parafialnym kościele odbiera szczególną cześć, wyprasza u Boga łaski dla wszystkich, którzy poruszeni wewnętrznym pragnieniem, w tym kościele i w tej parafii znaleźli swoje miejsce lub chcieli przez pewien czas być wnosząc od siebie wiele dobra. Niech Matka Miłosierdzia w swojej opiece ma nowego proboszcza i tego, który odchodzi na emeryturę pozostając Jej wiernym czcicielem, pragnącym dalej służyć jako kapłan w Kościele.