1. W dniach 4-6 marca br. organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw, przeżywających trudności lub chcących odnowić swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie spotkaniamalzenskie.pl.

2. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 29 stycznia br. o godz. 10.00 w naszej Archikatedrze.

3. Koncert kolęd katolickich i prawosławnych odbędzie się we wtorek 25 stycznia br. o godz. 19.00 w Starym Kościele Farnym. Wystąpią soliści: Marta Wróblewska, Aleksandra Pawluczuk, Paweł Pecuszok i Przemysław Kummer.

4. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Poniedziałek - św. Franciszka Salezego
Wtorek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła
Środa – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
Piątek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
Sobota – wspomnienie bł. Bolesławy Lament.

5. W ubiegłym tygodniu sprawowaliśmy Msze św. kolędowe za wiernych
z poszczególnych ulic naszej parafii. Modliliśmy się za wszystkie rodziny, za młodzież i dzieci, za chorych i cierpiących. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tych Mszach św. Uczestnicy liturgii składali również ofiary na potrzeby parafii, w tym na budowę Ołtarza Matki Miłosierdzia. Informujemy, że ofiarodawcy złożyli łącznie kwotę wysokości 53.340 zł (pięćdziesiąt trzy tysiące trzysta czterdzieści złotych). Bóg zapłać za ten wielki dar serca, który jest wyrazem troski o Kościół. Wśród wielu przedsięwzięć, które podejmujemy, budowa ołtarza Matki Miłosierdzia jest aktualnie jednym z największych wyzwań. Nadruk wznoszonego Ołtarza został umieszczony na nowej zasłonie w kaplicy Matki Miłosierdzia. Dziękujemy także za wszystkie ofiary składane w kancelarii parafialnej oraz te wpłacane na parafialne konto bankowe.

6. Życzymy dobrego tygodnia. Niech Pan wszystkim błogosławi.