1. Słowo Arcybiskupa Metropolity ws. pomocy Uchodźcom z Ukrainy.

2. Powiadamiamy, że zmarł Jerzy Marek Kowalczuk, ojciec ks. Marka Kowalczuka, Duszpasterza Akademickiego i Wikariusza posługującego w naszej parafii. Ks. Markowi składamy wyrazy głębokiego współczucia i prosimy Boga, aby zmarłego ś.p. Ojca przyjął do swego Królestwa. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00 w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Białymstoku.

3. Dzisiaj  rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Apostolstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszę św., która będzie sprawowana 3 marca  o godz. 18.00 w dolnym kościele św. Maksymiliana M.K. w Białymstoku.

4. Dnia 2 marca przypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w Archikatedrze o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 16.30, 18.00 i 19.30 (porządek niedzielny bez Mszy św. o godz. 12.30 i 14.00). W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki, w tym  tylko jeden do syta (dotyczy osób w wieku od 18 do 60 roku życia) i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych (dotyczy wszystkich od 14 roku życia).

5. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:  Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.15 z nauką o Męce Pańskiej; Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.15 dla wszystkich, o godz. 19.30 prowadzona przez Duszpasterstwo Akademickie.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

7. Decyzją Episkopatu Polski piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu jest dniem pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego osób nieletnich i modlitwy w intencji wszystkich zranionych i skrzywdzonych.

8. Msza Święta ku czci św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana w piątek, 4 marca, o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9. Przypominamy, że od 7 marca kancelaria duszpasterska będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-10.00 oraz po południu w godz. 16.00-17.30, a w sobotę w godz. 8.00-10.00. Kancelaria metryczna natomiast będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00. Wraz z tą zmianą wprowadzamy możliwość zamawiania intencji mszalnych także w niedzielę w zakrystii po każdej Mszy św.  

10. Informujemy, że w naszej Archikatedrze od dnia 7 marca br. w dni powszednie będzie również odprawiana Msza św. o godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich, którzy w południe pragną umocnić się Eucharystią.