1. Informujemy, że w ostatnią niedzielę na pomoc uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy do puszek 25.292 zł, a w Środę Popielcową na ten sam cel: 25.863 zł + 5 euro. Razem to 51.155 zł + 5 euro.  Bóg zapłać za ten dar wielki dar serca. To piękne świadectwo chrześcijańskiej miłości. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Jezusa: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili.

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.15 z nauką o Męce Pańskiej; Droga Krzyżowa w każdy piątek, dla dzieci o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 17.15, o godz. 19.30 prowadzona przez Duszpasterstwo Akademickie.

3. Wielkopostne Rekolekcje Parafialne odbędą się w dniach 3-4-5 kwietnia, a dla dzieci i młodzieży w dniach 6-7 kwietnia. 

4. W następną niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na misje.

5. Od dzisiaj do 15 maja br. w naszej parafii praktykę duszpasterską będzie odbywał diakon Przemysław Cimoch z naszego Seminarium Duchownego. Serdecznie go witamy i życzymy owocnej posługi.

6. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego – grupa „0” i klas pierwszych na rok szkolny 2022/2023. Dni Otwarte odbędą się w dniach 9 i 30 marca w godzinach 16.00–18.00. Trwa też nabór do Liceum Ogólnokształcącego Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku. Bliższe informacje na stronie internetowej szkoły.

7. Msza św. dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 33. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we środę, 9 marca, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

8. Ukazał się nowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Do każdego egzemplarza dołączona jest książeczka z Drogą Krzyżową według rozważań bł. ks. Michała Sopoćki. Temat tego numeru „Czas nawrócenia” związany jest z rozpoczętym właśnie okresem Wielkiego Postu. Jeden z  artykułów poświęcony jest przebaczeniu, które powinno towarzyszyć wielkopostnemu nawracaniu się, inny mówi o wsłuchiwaniu się w Słowo Boże w Wielkim Poście. W numerze znajdują się również takie teksty, jak: „Mirra - piękno płynące z ran” czy „Miarą człowieka jest jego świętość”. Szczególnie zachęcamy do lektury artykułu „Nie zdejmę Krzyża…”, opowiadającego o bohaterskiej obronie krzyży w jednej z wiejskich szkół.

9. W poniedziałki Wielkiego Postu (do Niedzieli Palmowej) na wieczornej Eucharystii będą się odbywały katechezy liturgiczne. Będziemy mogli poznać bliżej różne aspekty liturgii i przygotować się do głębszego jej przeżywania. Po poniedziałkowej Eucharystii do zakrystii zapraszamy osoby, którym zależy na pięknie naszej świątyni, a które chciałyby ofiarować trochę swojego czasu i pomóc w uporządkowaniu katedry oraz szat liturgicznych i obrusów.

10. Zgodnie z Dekretem Arcybiskupa Metropolity z listopada 2021 roku w sobotni wieczór w naszej Archidiecezji należy celebrować Mszę św. według formularza niedzielnego. Uczestnictwo w tej Mszy św. czyni zadość obowiązkowi uczestnictwa w Mszy św. w niedzielnej. W naszej Archikatedrze Msza św. według formularza niedzielnego będzie sprawowana o godz. 18.00, a po niej będzie nabożeństwo do Matki Miłosierdzia.

11. Od jutra w naszej Archikatedrze w dni powszednie będzie sprawowana Msza św.  także o godz. 12.00. Zapraszamy do uczestnictwa.