SŁOWO WDZIĘCZNOŚCI ARCYBISKUPA METROPOLITY ZA OFIARY ZEBRANE NA POMOC UCHODŹCOM Z UKRAINY


1. Dzisiaj w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na misje. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj także przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych modlitwach.

3. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. wg porządku dnia powszedniego.

4. Msza św. z okazji Imienin Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego oraz Arcybiskupa Seniora Edwarda Ozorowskiego będzie sprawowana w naszej Archikatedrze w piątek, 18 marca br. o godz. 18.00. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnych Solenizantów.

5. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.15 z nauką o Męce Pańskiej; Droga Krzyżowa w piątek, dla dzieci o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 17.15, o godz. 19.30 prowadzona przez Duszpasterstwo Akademickie.

6. Caritas naszej Archidiecezji włącza się w ogólnopolską akcję Caritasu „Paczka dla Ukrainy”. Jej celem jest przygotowanie specjalnych paczek dla dotkniętych wojną mieszkańców Ukrainy. Paczki te powinny zawierać podstawowe produkty żywnościowe i materiały higieniczne, a ich waga nie powinna przekraczać 18 kg. Dokładna lista potrzebnych produktów, uzgodniona ze stroną ukraińską znajduje się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Caritas. Paczkę można dostarczyć do naszej kancelarii parafialnej lub bezpośrednio do placówek Caritas w Białymstoku. Paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, pracownik lub wolontariusz Caritas.

7. Rekolekcje Wielkopostne pracowników Służby Zdrowia odbędą się w dniach 18-19-20 marca w Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie. Rekolekcje są otwarte. Rozpoczną się w piątek 18 marca o godz. 18.00.

8. Trwa nabór na rok szkolny 2022/2023 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Dzień otwarty szkoły odbędzie się w sobotę 19 marca 2022 roku w godz.10:00-13:00.

9. Spotkanie wolontariuszy Caritas naszej parafii odbędzie się w jutro o godz. 19.00 w sali przy katedrze (obok kuchni dla ubogich). Zapraszamy również osoby, które chciałyby się jeszcze włączyć w tę posługę.

10. W zakrystii są do nabycia świece na stół wielkanocny tzw. paschałki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na rzecz ludzi ubogich.

11. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

12. Przypominamy, że Msze św. można zamawiać także w niedzielę w zakrystii, bez konieczności udawania się do kancelarii w dni powszednie.