1. Dzisiaj Msze św. w naszej Archikatedrze są odprawiane wg porządku niedzielnego (nie ma tylko Mszy św. o godz. 7.00).

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez 8 dni czyli przez tzw. oktawę. W drugim dniu (w poniedziałek wielkanocny) Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku. Z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje w tym tygodniu w piątek powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

3. W trzecim dniu Oktawy we wtorek 19 kwietnia o godz. 11.00 w kaplicy na Cmentarzu Farnym zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych parafian i wszystkich spoczywających na tym cmentarzu. 

4. W następną niedzielę będziemy przeżywać Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej.

5. W Niedzielę Miłosierdzia obędzie się także X Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Pątnicy będą się przemieszczać ulicami Białegostoku pięcioma szlakami. Wszystkich, którzy pragną pielgrzymować w grupie z naszej parafii zapraszamy na godz. 14.00 przed pomnik św. Jana Pawła II. Stamtąd przejdziemy wspólnie do ul. Ogrodowej i dołączymy do grupy głównej z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach. Msza Święta wieńcząca pielgrzymowanie będzie sprawowana w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

6. W niedzielę 8 maja Mszą św. br. o godzinie 16.30 rozpocznie się roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii z klas 8 szkoły podstawowej zapraszamy, aby przybyła na to pierwsze spotkanie wraz z rodzicami.

7. Najnowsze wartościowe filmy „Nędzarz i madame”, o św. Bracie Albercie oraz „Cud Guadalupe”, o objawieniach Matki Bożej, będą wyświetlane w naszym parafialnym Kinie Ton od 21 do 27 kwietnia br. Informacje szczegółowe znajdują się na plakatach w przedsionku Katedry i w gablocie na zewnątrz. Zapraszamy.

8. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tegorocznego Triduum Paschalnego: ks. Wojciechowi Trzasce i prowadzonej przez niego Scholi młodzieżowej „Winnica”, alumnom Seminarium Duchownego, ministrantom i wszystkim pozostałym osobom posługującym podczas Liturgii.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały napełnił Was swoim pokojem, nadzieją i miłością. Niech blask poranka wielkanocnego opromienia naszą codzienność, abyśmy byli świadkami zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, prawdy nad fałszem, życia nad śmiercią. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Alleluja.