1. W czwartek 16 czerwca br. będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. przed katedrą pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity będzie sprawowana o godz. 10.00, a po niej odbędzie się procesja Eucharystyczna ulicami Białegostoku od katedry do kościoła św. Rocha. Zapraszamy do uczestnictwa. Zapraszamy także wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. Prosimy, aby przybyły w strojach pierwszokomunijnych i zajęły miejsca z prawej strony katedry. Dzieci do sypania kwiatków podczas procesji Eucharystycznej zapraszamy na godz. 9.30 do domu sióstr Szarytek, Rynek  Kościuszki 5. Informujemy również, że na placu przed ołtarzem zostanie ustawionych kilkaset krzeseł, z których będzie można skorzystać podczas Mszy św.
Pozostałe Msze św. w Uroczystość Bożego Ciała będą odprawiane w katedrze o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 14.00, 16.30, 18.00 i 19.30.

2. W przyszłą niedzielę 19 czerwca o godz. 12.30 w katedrze Mszę św. odprawi i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego ks. Przemysław Cimoch, który w tym roku jako diakon pełnił posługę duszpasterską w naszej parafii.

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- Poniedziałek: wspomnienie św. Antoniego z Padwy; Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 12.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie można zamówić Msze św. indywidualne i składkowe za wstawiennictwem św. Antoniego.
- Wtorek: bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,
- Piątek: św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

4. Fundacja Pro Anima i Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STER zaprasza na grę miejską "Przygoda z Tatą", która odbędzie się w Białymstoku 19 czerwca o godz. 10:00. Zapisy od 13 czerwca na stronie www.twojagramiejska.pl.

5. W dniach 25-26 czerwca (sobota-niedziela) organizowana jest 41 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z parafii białostockich wyruszają 25 czerwca o godz. 7.00 ze Świętej Wody koło Wasilkowa. Nowa trasa, zaplanowana na dwa dni, przewiduje nocleg w Sokółce. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 26 czerwca, Mszą św. o godz. 17:30 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki. Nasza parafia będzie tworzyć wspólną grupę pielgrzymkową z parafią Rocha. Zapisy na pielgrzymkę są prowadzone w kancelarii duszpasterskiej w parafii św. Rocha czynnej w godz.: pn. - piątek - w godz. 9.00- 11.00 oraz 16.00-17.45, sobota - w godz. 9.00 – 11.00.

6. W następną niedzielę 19 czerwca zbiórka do puszek na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

7. Koncertu Uwielbienia "Bogu Dźwięki" odbędzie się dzisiaj o godz. 20.30 na placu przed katedrą.