1. Informujemy, że pięciu Kapłanów z naszej parafii zostało skierowanych przez Arcybiskupa Metropolitę do innych zadań i parafii w Archidiecezji. Są to:
Ks. Marian Radziwon, wikariusz
Ks. Sebastian Sum, wikariusz i Archidiecezjalny Duszpasterz Niesłyszących i Niedosłyszacych
Ks. Marek Kowalczuk, wikariusz i Przewodniczący Kolegium Duszpasterzy Akademickich
Ks. Rafał Kosikowski – wikariusz i Sędzia Sądu Metropolitalnego
Ks. Marek Solniczek – rezydent i Kierownik Radia I
Wszystkim Kapłanom bardzo dziękujemy za gorliwą posługę duszpasterską, za głoszone Słowo Boże, sprawowanie Sakramentów Świętych oraz świadectwo wiary i miłości. Niech Pan wynagrodzi ten trud i błogosławi w przyszłej posłudze, a Matka Miłosierdzia, niechaj otacza swoją opieką i wyprasza u Boga potrzebne łaski.

Informujemy również, że wikariuszami w naszej parafii zostali mianowani:
Ks. Łukasz Kisielewski - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii
Ks. Robert Matys – Archidiecezjalny Moderator Ruchu Światło-Życie.
Funkcję Przewodniczącego Kolegium Duszpasterzy Akademickich obejmie ks. Michał Urban, który w naszej parafii będzie rezydentem. Kapłanom życzymy owocnej posługi.

Powyższe zmiany personalne wchodzą w życie pod koniec sierpnia bieżącego roku.

2. W środę obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszej archikatedrze odprawiane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 16.30 i 18.00. W naszych modlitwach polecajmy Bogu papieża Franciszka. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. XXVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 2 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w naszej archikatedrze. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.

5. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

6. W czasie wakacji spowiedź święta w archikatedrze odbywać się będzie podczas Mszy świętych. Ze względu na czas urlopowy nie będzie spowiedzi w ciągu dnia.

7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską na „Rekolekcje w kajaku”. Odbędą się one w dniach 16-18 sierpnia 2022r. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: awsd.bialystok.pl.