1. W piątek, 26 sierpnia, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 16.30, 18.00. Po każdej Mszy św. przy ołtarzu św. Jana Pawła II będzie można zamówić tzw. Msze św. składkowe (kilka intencji na jedną Mszę św.). Ze względu na uroczystość, w ten piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  • Środa: święto św. Bartłomieja Apostoła,
  • Sobota: wspomnienie św. Moniki.

3. Ruszyła kolejna edycja corocznej akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”, której celem jest wsparcie dzieci z potrzebujących rodzin z Ukrainy, Białorusi i Polski u progu nowego roku szkolnego. Do końca sierpnia można zakupić tzw. „wyprawkę szkolną” czyli tornister lub przybory szkolne (zeszyty, długopisy, artykuły plastyczne), a następnie dostarczyć je do parafii lub biura Caritas przy ul. Warszawskiej 32 w Białymstoku, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.  Można również dokonać wpłaty na konto białostockiej Caritas – nr dostępny na stronie www.bialystok.caritas.pl, z dopiskiem „Tornister”. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na uzupełnienie tradycyjnych wyprawek.

4. 38. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę, 3 września br., o godz. 7.00 sprzed Archikatedry. Zapisy do naszej parafialnej grupy będą przyjmowane od jutra w kancelarii parafialnej (ul. Kościelna 2),  czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–10.00 oraz 16.00–17.30, a w sobotę w godz. 8.00–10.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.  Koszt pielgrzymki wynosi 10 zł. Istnieje możliwość powrotu autokarem z Krypna. Należy to zgłosić i uregulować przy zapisach na pielgrzymkę. Koszt przejazdu autokarem wynosi 10 zł.

5. Dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiary na potrzeby naszej parafii. W ostatnim czasie zostały odnowione: posadzka prezbiterium archikatedry, świeczniki ołtarzowe oraz pulpit, drzwiczki do tabernakulum, a także sfinalizowano prace nad nową instalacją odgromową na archikatedrze. Kończymy również remont pomieszczeń administracji cmentarza farnego. Na cmentarzu, od 3. bramy, został ułożony nowy chodnik z kostki brukowej, a od dwóch tygodni prowadzimy wycinkę drzew. Bardzo dziękujemy za wsparcie realizowanych działań.

6. Informujemy również, że podczas kiermaszu książek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na budujący się Ołtarz Matki Miłosierdzia zebrano 6.300 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.