1. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- wtorek: wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, prezbitera,
- środa: święto bł. Michała Sopoćki, prezbitera i patrona Białegostoku,
- czwartek: święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
- piątek: wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
- sobota: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

2. Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki, z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Archikatedry, odbędzie się we wtorek 27 września o godz. 19.00. O godz. 20.00 w Archikatedrze  czuwanie modlitewne prowadzone przez Scholę Adonai.

3. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku w Dniu Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana we środę, 28 września, o godz. 18.00 w archikatedrze. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Józef Guzdek. 

4. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę 1 października. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu autokarem. Bliższe informacje w zakrystii. (Kontakt do organizatorów: pani Agnieszka - tel. 664 780 079 oraz pan Mirosław - tel. 602 704 465).

5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do włączenia się w akcję „Torba Samarytanka”. Zbieramy artykuły spożywcze o długim terminie przydatności. Puste „Torby Samarytanki” znajdują się w zakrystii. Wypełnione przynosimy również do zakrystii, najpóźniej do 14 października.

6. W niedzielę 2 października w Białymstoku odbędzie się Podlaski Marsz dla Życia. Rozpocznie się on Mszą świętą o godz. 14.00 w Archikatedrze i przejdzie ulicami naszego miasta do kościoła św. Rocha. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W najbliższą niedzielę 2 października odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Caritas naszej parafii.

8. Serdecznie zapraszamy chłopców do posługi ministranta. Spotkania ministrantów odbywają się zawsze w soboty o godz. 10.30. Pragniemy również, aby przy ołtarzu pełnili posługę dorośli mężczyźni. Wszystkich dorosłych, którzy w przeszłości pełnili służbę ministrancką jaki i tych, którzy chcą w nią dopiero się włączyć, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26 września po Mszy św. o godz. 18.00. Opiekunem wszystkich ministrantów w parafii jest ks. Robert Matys.

9. W sobotę, 1 października, rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Będą one sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwa dla dzieci będą się odbywały w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, a akademickie od poniedziałku do piątku o godz. 19.30 Zapraszamy do uczestnictwa.  

10. W najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświęcenie różańców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy, aby rodzice kupili dzieciom różańce samodzielnie.

11. Zapraszamy do zabrania ze sobą biuletynu katedralnego znajdującego się na regale prasowym przy wejściu do Archikatedry. Są w nim informacje na temat nowego porządku Mszy św. w niedziele i dni powszednie, który wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2023 roku. Prosimy o zaniesienie biuletynu osobom chorym i tym, którzy mają trudności z dotarciem do naszej świątyni.