Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W naszej modlitwie polecamy Bogu wszystkich zaangażowanych w tę formy działalności duszpasterskiej Kościoła.

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek, 21.11. – wspomnienie Ofiarowania NMP
  • Wtorek, 22.11. – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Tego dnia będziemy się modlić w intencji naszych organistów: Pana Cezarego, Pana Karola i Pana Dariusza, w intencji członków chóru parafialnego oraz scholi Winnica i prowadzącego ją ks. Wojciecha. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie w posługę muzyczną i wokalną w naszej parafii.
  • Czwartek, 24.11. – wspomnienie św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung Lac, prezbitera i towarzyszy.

2. W ostatnią niedzielę, w ramach „Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym”, zbieraliśmy ofiary do puszek na pomoc cierpiącym chrześcijanom w Ukrainie. Łącznie zebrano 10.012 zł. Bóg zapłać.

3. W następną niedzielę, 27 listopada, rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i naszego duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

4.  Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza do udziału rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 25 - 27 listopada br. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

5. W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada, po Mszy św. o godz. 12.30, Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii będzie rozdawać medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

6. Schola Winnica przeżywa w tym roku 13. rocznicę powstania. Z tej okazji zaprasza na koncert, który odbędzie się w niedzielę 27 listopada br. o godz. 16.00 w Kinie Ton. Wystąpią również zaproszeni muzycy i goście. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar na organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży.

7. W następną niedzielę po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na świąteczne paczki dla ubogich z naszej parafii.