2. niedziela W. Postu – 8.03.2020 – ogłoszenia

Dziś wspomagamy misje Kościoła Katolickiego przez modlitwę i  ofiary składane do puszek przed kościołem( Dzieło Pomocy Misjom  „Ad Gentes”).

  1.  7. Rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową przypada w piątek 13 marca br. W tym dniu modlimy się w intencji papieża w modlitwach liturgicznych w kościele jak i w naszych modlitwach odmawianych w rodzinie lub indywidualnie.
  2. ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FILMU „Zieja”, który 13 marca wchodzi do kin. Jest to film o niezwykłym kapłanie, także kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanem Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u. Jego credo życiowe brzmiało: „nie zabijaj nigdy nikogo”.

Film ukazuje najważniejsze wydarzenia w historii Polski wieku XX, a w tym także rolę Kościoła.

3. Nowenna do św. Józefa rozpocznie się we wtorek 10  marca. Będzie ona odprawiana po Mszy św. o godz. 18.00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

    - w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątki; o godz. 16.30 – dla dzieci i młodzieży; o godz. 17.15 dla wszystkich, o godz. 19.30 dla młodzieży , z udziałem środowisk akademickich, organizowana przez Duszpasterstwo Akademickie.

    - w nabożeństwie Gorzkich Żali w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.15 z kazaniem o Męce Pańskiej.

    5. Dzieci klas drugich zapraszamy na spotkanie w następną niedziele 15.03. w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30 po uprzednim w niej uczestnictwie.

    6. List Ministra Zdrowia( przeczytać ! )