1. „Odezwa Arcybiskupa Józefa Guzdka ws. Modlitwy i zbiórki ofiar na pomoc Ukrainie”.

Zgodnie z decyzją Arcybiskupa Metropolity dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc Ukrainie. Bóg zapłać za każdy dar serca.

2. Dzisiaj Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00, 18.00, dodatkowo będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 oraz o godz. 19.30, która rozpocznie Akademickie Rekolekcje Wielkopostne.

3. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: 

Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 8.45 czyli po Mszy św. o godz. 8.00; (dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 17.30).

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.15; dla wszystkich o godz. 18.30 czyli po Mszy św. o godz. 18.00; akademicka o godz. 19.30.

Zapraszamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach pasyjnych.

4. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

5. Na regale prasowym znajduje się wielkopostny numer Biuletynu parafialnego. Prosimy o zabranie go ze sobą za dobrowolną ofiarą. W biuletynie znajdziemy artykuły o sensie Wielkiego Postu, tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, Ołtarzu Matki Miłosierdzia w naszej archikatedrze oraz informacje na temat nabożeństw pasyjnych, rekolekcji wielkopostnych, spowiedzi w Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym w naszej parafii.