1. W Środę Popielcową były zbierane ofiary do puszek na pomoc Ukrainie. Informujemy, że łącznie zebrano 8.522,19 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii.

3. Od jutra do 14 maja br. posługę duszpasterską w naszej parafii będzie pełnił diakon Robert Osiecki z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Serdecznie go witamy i życzymy owocnej pracy.

4. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo przy Rynku Kościuszki 5 w Białymstoku zaprasza rodziców na dzień otwarty w sobotę, 4 marca br. od godz. 10.00.

5. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: 

Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00,

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.15; dla dorosłych o godz. 18.30, czyli
po Mszy św. o godz. 18.00; akademicka o godz. 19.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy, że Msze św. w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę są odprawiane wg porządku dnia powszedniego czyli o godz. 6.00, 700, 8.00, 12.00 i 18.00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.

7. Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, obchodzić będziemy w sobotę 4 marca.

8. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską akcję Caritas pt. „Jałmużna Wielkopostna”, która polega na zbiórce pieniędzy do skarbonki na pomoc potrzebującym. Puste skarbonki znajdują się na regale prasowym. Przynosimy je do zakrystii po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

9. Następna niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórka ofiar do puszek na misje. Taca natomiast przeznaczona będzie potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

10. Na regale prasowym znajduje się wielkopostny numer Biuletynu parafialnego. Prosimy
o zabranie go ze sobą. W biuletynie znajdziemy artykuły o znaczeniu i sensie Wielkiego Postu, tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, Ołtarzu Matki Miłosierdzia w naszej archikatedrze oraz informacje na temat nabożeństw pasyjnych, rekolekcji wielkopostnych, spowiedzi w Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym w naszej parafii.

11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii, w tym na Ołtarz Matki Miłosierdzia. Dziękujemy również za ofiary składane w każdy piątek podczas Mszy św. o godz. 12.00, przeznaczone na wydatki związane z liturgią i w każdą sobotę podczas Mszy św. o godz. 12.00, przeznaczone na Ołtarz Matki Miłosierdzia. Bóg zapłać.