1.Dzisiaj Imieniny obchodzi Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki. Modlimy się w intencji naszego Arcypasterza prosząc o potrzebne łaski i Światło Ducha Świętego.

2. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę na budujący się Ołtarz Matki Miłosierdzia w naszej archikatedrze zebraliśmy 17.286 zł. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy. Niech Bóg wynagrodzi każdy dar serca, a Matka Miłosierdzia otacza swoją opieką.

3. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, będziemy obchodzić w poniedziałek, 20 marca. Msze św. będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego czyli o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy obchodzić w sobotę, 25 marca. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia. Kościół w tym dniu zachęca do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Wypełnioną deklarację prosimy przynieść w najbliższym czasie do zakrystii lub kancelarii.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-28 marca (niedziela-poniedziałek-wtorek). Poprowadzi je Jezuita, o. Wojciech Żmudziński z Warszawy. Kazania rekolekcyjne w niedzielę będą głoszone podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek i wtorek podczas Mszy św. o godz. 8.00, 12.00 i 18.00.

6. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 29-30 marca (środa i czwartek). Poprowadzi je ks. Karol Kondracikowski. Godziny nabożeństw: klasy I-IV szkoły podstawowej: godz. 9.00, klasy V-VIII: godz. 10.30, a młodzież Liceum: godz. 13.00. Informacje są również na stronie parafii i na plakatach.

7. Bardzo prosimy, aby osoby potrzebujące pomocy z naszej parafii zgłosiły to w kancelarii parafialnej. Umożliwi to nam przygotowanie odpowiedniej ilości paczek. Paczki świąteczne będą wydawane w środę 29 marca o godz. 16.30 w punkcie Caritas za katedrą.  

8. Comiesięczne spotkanie modlitewne w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji odbędzie się we środę 22 marca w kaplicy pw. Św. Józefa przy ul. Orzeszkowej 5/2. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji małżeństw starających się o dar potomstwa, 19:00 - 20:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W dniach 21-23 kwietnia organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje i kontakt na stronie internetowej.

10. W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku zaprasza osoby pomiędzy 50 a 65 rokiem życia na bezpłatne badania jelita grubego. Szczegóły stronie internetowej szpitala.

11. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii osób chorych, które przed Wielkanocą pragną przyjąć w domu kapłana z posługą sakramentalną. Odwiedziny chorych odbędą się w sobotę 1 kwietnia, a rozpoczną się od godz. 9.00.