1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Niech ten czas zainspiruje nas do częstszego czytania Pisma św. i codziennego życia Słowem Bożym.

2.   Uroczystości i święta liturgiczne w tym tygodniu:  

  • Poniedziałek, 24 kwietnia: uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski
  • Wtorek, 25 kwietnia: święto św. Marka Ewangelisty
  • Środa, 26 kwietnia: uroczystość św. Jerzego, męczennika, głównego patrona Archidiecezji
  • Sobota, 29 kwietnia: święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła;

Msze św. w wyżej wymienione uroczystości i święta będą sprawowane wg porządku dnia powszedniego, czyli o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.

3.   W środę 26 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament bierzmowania z rąk abpa Józefa Guzdka. Prosimy o modlitwę za wszystkich kandydatów do bierzmowania, aby otworzyli swoje serca na dary Duch Świętego i zawsze żyli z Bogiem.

4. W niedzielę, 7 maja, rozpocznie się kolejne roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych, mieszkającą na terenie naszej parafii, wraz rodzicami, zapraszamy na Mszę św. o godz.16.30, a po nim na spotkanie w sali Winnica.

5.   Pielgrzymowanie szlakiem bł. ks. Michała Sopoćki od kościoła św. Rocha do naszej Archikatedry odbędzie się w piątek 28 kwietnia. Początek o godz. 18.00.

6.   Informujemy, że na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej zebraliśmy w ostatnią niedzielę 3.962,51 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

7.   Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Mężczyzn do Krypna pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” odbędzie się w sobotę 6 maja i wyruszy z naszej Archikatedry o godz. 8.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie Msza św. w Krypnie o godz. 18.00. Zapisy na pielgrzymkę będą odbywały się na trasie, koszt uczestnictwa wynosi 7 zł. Będzie też możliwość zapisania się na autokar powrotny do Białegostoku.