1. Dzisiaj rozpocznie się kolejne roczne przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Młodzież klas ósmych, mieszkającą na terenie naszej parafii, wraz rodzicami, zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.30, a po niej na spotkanie w sali „Winnica”.

2. Uroczystości i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

Poniedziałek, 8 maja: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień Imienin abpa seniora Stanisława Szymeckiego. Dostojnego Solenizanta polecajmy Bogu w naszych modlitwach.
Piątek, 13 maja: wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to rocznica zamachu na św. Jana Pawła II.

3. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 21 maja: pierwsza grupa podczas Mszy św. o godz. 9.30, druga o godz. 11.00. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Jezusa w Eucharystii oraz ich rodziców. 

4. Majowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej są odprawiane w dni powszednie po Mszach św. o godz. 12.00 oraz 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00. Akademickie nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny.

5. Dzieci klas drugich szkoły podstawowej, które w 2024 roku przystąpią do Pierwszej Komunii św., zapraszamy w najbliższą niedzielę, 14 maja, na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie w sali nr 12.

6. Informujemy, że do końca września br. Stary Kościół Farny będzie udostępniony dla mieszkańców Białegostoku, turystów i pielgrzymów Świątynia jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 14.00-18.00, a w soboty w godz. 8.30-12.30.

7. W najbliższą niedzielę, 14 maja, w Białymstoku odbędzie się półmaraton. Z tego powodu utrudniony będzie ruch uliczny i dostęp do parkingu przy naszej Archikatedrze. Prosimy o uwzględnienie tego faktu planując przyjazd na Mszę św. 

8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary na potrzeby parafii i budowę Ołtarza Matki Miłosierdzia. Niech Bóg wynagrodzi każdy dar serca, a Matka Miłosierdzia otacza swoją opieką.