1. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę, 21 maja: pierwsza grupa podczas Mszy św. o godz. 9.30, druga o godz. 11.00. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Jezusa w Eucharystii oraz ich rodziców. 

2. Spowiedź święta dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 9.00.

3. Msze św. w „białym tygodniu” dla obu grup dzieci pierwszokomunijnych będą odprawiane od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.

4. W następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. We wtorek 16 maja, będziemy obchodzić święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

6. W najbliższy piątek, 19 maja, rozpocznie się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie odprawiana codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 20 maja. Wyjście pielgrzymki sprzed naszej archikatedry o godz. 14.00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18.00.

8. Spotkanie modlitewno-formacyjne, księży moderatorów, zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę, 20 maja br. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Białymstoku. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w programie konferencja, różaniec oraz Msza św.

9. Rekolekcje animatorów i członków wspólnot Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz zainteresowanych Dziełem Intronizacji odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej w Hodyszewie w dniach 26-28 maja 2023 r. (zapisy pod nr tel. 662 783 945).

10. Dzieci, które w ubiegłym roku przyjęły Pierwszą Komunię św. w naszej archikatedrze, zapraszamy w niedzielę 28 maja, na Mszę św. o godz. 9.30. Pragniemy w ten sposób podziękować Bogu za dar Eucharystii. Zachęcamy dzieci i rodziców, aby przed tą pierwszą rocznicą przystąpiły do spowiedzi świętej. Dzieci podczas Mszy św. zajmą miejsca na krzesłach przed ołtarzem tak jak w czasie Pierwszej Komunii św. w ubiegłym roku.

11. Diakon Robert Osiecki kończy dzisiaj swoją kilkumiesięczną posługę w naszej parafii. Dziękujemy za jego obecność i zaangażowanie. W sobotę 27 maja Diakon przyjmie święcenia prezbiteratu.