1. W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę(1-2-3.04.2019) odbędą się rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i liceów ogólnokształcących  położonych na terenie naszej parafii. Dzieci klas 1-5 będą miały spotkanie rekolekcyjne każdego dnia o godz. 10.00 w archikatedrze, klasy 6-8 szkół podstawowych o godz. 10.00 w starym kościele farnym, gimnazja i licea o godz. 11.30 w archikatedrze. Rekolekcje dla najmłodszych dzieci przeprowadzi ks. Marek Gryko, dla klas 6-8 SP ks. Adam Anuszkiewicz, dla gimnazjów i liceów ks. Adam Anuszkiewicz. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów, księży na te rekolekcje.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  3. W następna niedzielę(7.04.)o godz. 15.45 konferencja i różaniec dla Kół Żywego Różańca, innych grup różańcowych oraz wszystkich wiernych, którzy chcą razem na różańcu się modlić.
  4. Również w następną niedzielę rozpoczną się w archikatedrze parafialne rekolekcje wielkopostne dla wszystkich wiernych, które będą trwały do czwartku włącznie(11.04.2019) oraz rekolekcje akademickie w niedzielę, poniedziałek i wtorek(7-8-9.04.2019) o godz. 19.30.
  5. W sobotę 13 kwietnia od godz. 9.00 księża naszej parafii będą odwiedzali obłożnie chorych w ich mieszkaniach i będą udzielali sakramentów świętych przez świętami wielkanocnymi. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej adresów tych chorych, którzy chcą sakramenty święte przyjąć.
  6. W kancelarii parafialnej można nabyć świece wielkanocne tzw. paschaliki w godzinach pracy kancelarii(9.00-12.00 i 15.00-17.30 w każdym dniu powszednim, także w sobotę).
  7. W następną niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na świąteczną pomoc ubogim rodzinom w  naszej parafii.