1. Uroczystości i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
Środa, 21 czerwca: wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
Sobota, 24 czerwca: uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. Informujemy, że ks. Robert Matys, wikariusz naszej parafii, decyzją abpa Józefa Guzdka został skierowany do parafii św. Karola Boromeusza w Białymstoku. Ks. Robertowi bardzo dziękujemy za gorliwą posługę duszpasterską i życzmy wielu łask Bożych i opieki Matki Miłosierdzia. Do naszej parafii zostali skierowani: ks. Paweł Żukowski, który jednocześnie obejmie funkcję moderatora diecezjalnego Ruchu Światło – Życie oraz ks. Karol Kondracikowski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Białostockiej. Serdecznie ich witamy. Wszystkie zamiany personalne wchodzą w życie 24 sierpnia br.

3.  W tym roku ks. prałat Henryk Żukowski, były proboszcz naszej parafii, obchodzi Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji Ksiądz Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynną w archikatedrze w najbliższą niedzielę 25 czerwca o godz. 11.00. W poczuciu wdzięczności za wieloletnią posługę duszpasterską w naszej parafii otoczmy Dostojnego Jubilata naszą serdeczną modlitwą. Niech dobry Bóg błogosławi mu na każdy dzień, a Najświętsza Maryja Panna Matka Miłosierdzia otacza swoją opieką.

4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku ogłasza nabór na etap propedeutyczny formacji w roku akademickim 2023/2024. Przyjmowanie kandydatów odbędzie się w dniach 14 lipca i 7 września 2023 r. o godz. 10.00.

5. Uprzejmie informujemy, że w ostatnią niedzielę na Ośrodek dla bezdomnych dzieci i bezdomnych dorosłych w Zambii zebraliśmy 25586 zł oraz 265 euro i 5 dolarów. Ta duża kwota świadczy o wielkiej wrażliwości serc wszystkich ofiarodawców na los ludzi ubogich i na sprawy misyjne Kościoła. Bardzo dziękujemy, także w imieniu s. Judyty. Bóg zapłać.

6. W dniach 23-25 czerwca (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 42. Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Pielgrzymi z Białegostoku wyruszają 23 czerwca ze Świętej Wody koło Wasilkowa o godz. 14:00.  Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 25 czerwca, Mszą św. o godz. 17:00 pod przewodnictwem abpa Józefa Guzdka. Zapisy do naszej, parafialnej grupy pielgrzymkowej, którą poprowadzi ks. Wojciech Trzaska, będą się odbywały od poniedziałku do czwartku, w kancelarii parafialnej czynnej w godz. od 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do17.30. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, a w sposób szczególny młodzież.

7. Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka ofiar do puszek na uczelnie katolickie.