1. Słowo Arcybiskupa Metropolity w sprawie 39. Pieszej Pielgrzymki Rodzin do Krypna…

Zapisy do naszej parafialnej grupy są przyjmowane w kancelarii duszpasterskiej czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–10.00 oraz 16.00–17.30. Koszt pielgrzymki wynosi 10 zł. Istnieje możliwość powrotu autokarem z Krypna. Należy to zgłosić i uregulować przy zapisach na pielgrzymkę. Koszt przejazdu autokarem wynosi 10 zł. 

2. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Pawła Żukowskiego, Moderatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Białostockiej i życzymy owocnej posługi duszpasterskiej.

3. Msza św. w intencji śp. ks. Wacława Kuleszy w 1. rocznicę śmierci, wieloletniego wikariusza naszej parafii oraz kapelana Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, będzie sprawowana w katedrze w środę, 6 września o godz. 18.00.

4. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego będzie sprawowana w poniedziałek, 4 września, o godz. 8.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i  nauczycieli.

5. Informujemy, że Msze św. dla przedszkolaków będą sprawowane w starym kościele farnym w każdą niedzielę o godz. 11.00, natomiast Msze św. dla dzieci szkół podstawowych w katedrze w każdą niedzielę o godz. 9.30. Zapraszamy.

6. W piątek obchodzić będziemy Święto Narodzenia NMP. Msze św. sprawowane będą wg porządku dnia powszedniego, czyli o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00 i 18.00.  

7. Msza św. z okazji Dożynek Wojewódzkich będzie sprawowana w archikatedrze w najbliższą niedzielę 10 września o godz. 11.00. Po nabożeństwie część oficjalna i artystyczna odbędzie się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

8. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 10 września: o godz. 11.30 modlitwa na górze krzyży, o godz. 12.00 Msza św.

9. Informujemy, że przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 17 września. Tego dnia zapraszamy dzieci klas trzecich oraz ich rodziców Mszę św. o godz. 9.30, a następnie na spotkanie w sali nr 12, znajdującej się naprzeciw zakrystii. 

10. W dniach 6-8 października organizowane są w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację, prowadzone przez diecezjalny ośrodek Spotkań Małżeńskich. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Spotkań Małżeńskich.

11. Ukazał się wrześniowy numer „Dróg Miłosierdzia” poświęcony między innymi Rodzinie Ulmów, których beatyfikacja odbędzie się za tydzień. Rodzina ta, małżeństwo z siódemką dziećmi (w tym jednym nienarodzonym), poniosła męczeńską śmierć za ukrywanie Żydów podczas niemieckiej okupacji. Zapraszamy również do przeczytania rozmowy z białostoczanami - uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w sierpniu w Lizbonie. Czasopismo znajduje się na regale prasowym.

12. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na uczelnie katolickie.