1. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Środa, 13 września: wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  • Czwartek, 14 września: święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  • Piątek, 15 września: wspomnienie NMP Bolesnej,
  • Sobota, 16 września: wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. W piątek przypada 19. rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Józefa Guzdka, Metropolity Białostockiego. Polecamy Księdza Arcybiskupa Panu Bogu i prosimy o potrzebne łaski oraz światło Ducha Świętego na dalsze lata posługi.

3. Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu zwane Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach 12-13-14 września. Msze św. z kazaniami sprawowane będą codziennie o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, który przez te trzy dni będzie wystawiony na ołtarzu głównym. Trzeciego dnia adoracji, w czwartek, odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa w procesji, zwłaszcza osoby pełniące w niej różne funkcje.

4. Przygotowanie dzieci do I Komunii św. w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 17 września. Tego dnia zapraszamy dzieci klas trzecich szkoły podstawowej oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 9.30, a następnie na spotkanie w sali 12, znajdującej się naprzeciw zakrystii. 

5. Najbliższe spotkanie młodzieży licealnej przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 17 września. O godz. 16.30 Msza św., a po niej katecheza w sali Winnica.

6. Pierwsza po wakacjach zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 10.00 w sali nr 12 naprzeciw zakrystii. Zapraszamy ministrantów i tych wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wstąpić w ich szeregi. Opiekunem ministrantów jest ks. Paweł Żukowski.

7. Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Biuletynu Katedralnego. Znajdziemy w nim między innymi artykuły o święcie Podwyższenia Krzyża Świętego, Rycerstwie Niepokalanej, informacje o spotkaniach przed I Komunią św. i Bierzmowaniem oraz o katechezach dorosłych. Biuletyn znajduje się na regale prasowym.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżeństwa na świętowanie rocznic małżeńskich w sobotę 16 września o godz. 18.00 w archikatedrze. Prosimy, aby małżonkowie ustawili się na schodach przed archikatedrą. Podczas Eucharystii odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

9. W niedzielę 17 września odbędzie się Podlaski Marsz dla Życia połączony z piknikiem rodzinnym. Rozpoczęcie o godz. 12.00 Eucharystią w bazylice św. Rocha. Po Mszy św.  marsz wyruszy w stronę archikatedry i zakończy się piknikiem na placu przed Kinem Ton.

10.  Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 16 września. Wyruszy z archikatedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.

11.  Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na wsparcie uczelni katolickich