Dziś rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne naszej parafii. Serdecznie witamy Ks. Prałata Stanisława Hołodoka, który te rekolekcje będzie prowadził. 
        Dziś też jest szczególny dzień pamięci o ubogich naszej parafii. Otaczamy ich modlitwą i składamy ofiary na pomoc świąteczną dla ubogich rodzin naszej parafii.

 1. Nauki rekolekcyjne podczas rekolekcji parafialnych w Archikatedrze będą głoszone dzisiaj podczas każdej Mszy św.  W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msze św. z naukami o godz. 9.30, 16.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.30 każdego dnia zostaną wygłoszone dodatkowe konferencje rekolekcyjne.
 2. Msza św. rekolekcyjna z nauką dla środowisk akademickich będzie odprawiana dzisiaj, w poniedziałek i wtorek o godz. 19.30 w Archikatedrze (7-8-9.04.)
 3. Zapraszamy młodych do wspólnego świętowania Diecezjalnego Dnia Młodzieży, który odbędzie się w sobotę przed niedziela Palmowa 13 kwietnia 2019 r. W programie: Msza św. pod przewodnictwem ks. Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego o godz. 16.00 w Archikatedrze Białostockiej, a po jej zakończeniu od godz. 17.00 spotkanie młodych w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3. W trakcie tego s[potkania będzie między innymi: Koncert zespołu Good God”, konferencja, poczęstunek oraz modlitwa połączona z możliwością skorzystania z Sakramentu Pokuty. Zakończenie ok. godz. 21.00.
 4. V. Podlaski Marsz Cieni w rocznicę zbrodni katyńskiej z udziałem grup rekonstrukcyjnych odbędzie się  14 kwietnia br. Rozpocznie się o godz. 15.00 przy archikatedrze białostockiej. Marsz jest organizowany pod patronatem Arcybiskupa Metropolity.
 5. Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej zaprasza do obejrzenia dwóch nowych wystaw. Pierwsza przybliża sylwetki kapłanów ratujących Żydów w okresie okupacji niemieckiej, druga mówi o klerykach Seminariów Duchownych zmuszonych do służby w Ludowym Wojsku Polskim w latach 1959-1980. Wystawy można oglądać w budynku Centrum przy ul. Kościelnej 1A od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.
 6. W sobotę 13 kwietnia od godz. 9.00 księża naszej parafii będą odwiedzali obłożnie chorych w ich mieszkaniach i będą udzielali sakramentów świętych przed świętami wielkanocnymi. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii parafialnej adresów tych chorych, którzy chcą święte sakramenty przyjąć.
 7. Świece wielkanocne tzw. paschaliki można nabyć w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania oraz w przedsionku archikatedry.
 8. Dzieci klas trzecich w następną niedzielę biorą udział w Mszy św. o godz. 9.30, a po jej zakończeniu mają swoje spotkanie w sali nr 12.
 9. Ukazał się kwietniowy numer „Dróg Miłosierdzia”. Szczególnie polecamy artykuły wprowadzające w przeżywanie Wielkiego Tygodnia oraz ukazujące symbolikę Triduum Paschalnego. Jest też głos w toczącej się dyskusji w naszym kraju na temat postulatów podnoszonych przez środowiska LGBT. Zapraszamy do lektury.
 10. Duszpasterstwo Rodzin  i Duszpasterstwo Związków  Niesakramentalnych zaprasza na wielkopostne rekolekcje związków niesakramentalnych pt. „Dokąd prowadzi ta droga?” 14 i 15 kwietnia 2019 r. W programie: 14 kwietnia(Niedziela Palmowa) o godz. 17.00 Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku, 15 kwietnia (Wielki Poniedziałek) godz. 19.00 droga krzyżowa w archikatedrze białostockiej. Na drogę krzyżową zapraszamy nie tylko osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, ale wszystkich szukających pocieszenia, przebaczenia, miłości, szczęścia – jednym słowem – zbawienia. W Drodze Krzyżowej będzie uczestniczył Ks. Abp. Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.
 11. Miejska Droga Krzyżowa pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego odbędzie się w piątek 12. Kwietnia i przejdzie ulicami Białegostoku od Archikatedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Archikatedrze. Tegoroczną Drogę Krzyżową  organizuje Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich wiernych.