Zachęcamy do przystępowania do spowiedzi w dniu dzisiejszym i w całym Wielkim Tygodniu.

 1. Spowiedź w Wielkim Tygodniu w Archikatedrze:

  - w poniedziałek, wtorek i środę spowiedź przez cały dzień od godz. 6.00 do Mszy św. o godz. 18.00

  - w Wielki Czwartek od godz. 7.00 do 12.00 w starym kościele, od godz. 12.00 do 17.00 

  - w Wielki Piątek od godz. 7.00 do 14.00

  - w Wielką Sobotę od godz. 7.00 do 19.00

  2. Nabożeństwa w Wielkim Tygodniu:

   - W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę Msze św. wg porządku dnia powszedniego, w Środę o godz. 17.30 Gorzkie Żale

   - W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, opuszcza się obrzęd umycia nóg i procesję do ołtarza wystawienia, po zakończeniu liturgii adoracja przy tabernakulum do godz. 22.00

   - W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu przy tabernakulum w ciągu dnia, o godz. 9.00 Liturgia Godzin (Jutrznia i Godzina Czytań),
   Liturgia Męki Pańskiej o godz.15.00, adoracja krzyża przez przyklęknięcie i wewnętrzny akt czci, dziękczynienia i przebłagania Jezusa, po zakończeniu Liturgii adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00 (ciągłe wymienianie się osób!)

   - W Wielką Sobotę adoracja Jezusa przy Grobie Pańskim w ciągu dnia, o godz. 9.00 Liturgia Godzin, o godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, która rozpoczyna się w kościele; w tym roku nie ma liturgii światła przed kościołem i nie przynosimy świec ze sobą do kościoła, po zakończeniu liturgii adoracja Najśw. Sakramentu przy Grobie Pańskim ( przez całą noc, jeśli będą osoby adorujące).

   - w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 zakończenie adoracji przy Grobie Pańskim, błogosławieństwo Najśw. Sakramentem, uroczysta Msza św. wielkanocna pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.
   Po zakończeniu Mszy św. w domu modlitwa całej rodziny, pobłogosławienie pokarmów na wielkanocnym stole, wspólne śniadanie wielkanocne całej rodziny. pozostałe Msze św.
   W dniu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego wg porządku niedzielnego
   , nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.00.

   3.  W Wielki Piątek obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i ograniczenie spożywania pokarmów postnych ( post ścisły). Zaleca się wstrzymanie się od pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę.

   4. Święto Wielkanocy trwa przez 8 dni czyli przez tzw. oktawę. W drugim dniu Świąt    Msze św. wg porządku niedzielnego. W tym roku w tym dniu jest obchodzony Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W pozostałych dniach oktawy Msze św. wg porządku dnia powszedniego. We wtorek 14.04. także  Święto Chrztu Polski i Dzień Ludzi Bezdomnych.  W piątek w oktawie wielkanocnej nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

   5. Fundacja Rodzina Czarneckich zaprasza wszystkie osoby samotne i potrzebujące na kolejne spotkanie wielkanocne. W związku z wprowadzonym stanem epidemii zmieniona została forma pomocy i zamiast tradycyjnego śniadania przy stole wielkanocnym dla osób samotnych i potrzebujących, zostaną wydane pakiety żywnościowe z potrawami wielkanocnymi.
   Fundacja Rodziny Czarneckich jako organizator wydarzenia wraz z Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne i potrzebujące po odbiór paczek wielkanocnych.
   Będzie je można otrzymać z zachowaniem zasad sanitarnych w Wielką Sobotę – 11 kwietnia 2020 roku, w godzinach 10.00 – 13.00 przy budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku.