18 stycznia w parafii archikatedralnej dobiegła końca tegoroczna wizyta duszpasterska w domach naszych parafian zwana kolędą.

Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów podczas tych odwiedzin.

Jesteśmy wdzięczni za wspólne modlitwy, wszystkie rozmowy duszpasterskie i różne sugestie dotyczące naszego duszpasterstwa i świątyni.

Wielu naszych parafian bardzo troszczy się o swoje życie religijne uczestnicząc we Mszy św. niedzielnej i żyjąc według ewangelii. Jest to ważne i jakże potrzebne świadectwo wiary dla wszystkich, którzy oddalili się od Boga i Kościoła.

Na terenie naszej parafii żyje dużo osób starszych, mało jest natomiast dzieci i młodzieży. O tym świadczą też dane statystyczne z ostatnich lat: w ubiegłym roku w parafii mieliśmy 54 chrzty i 133 pogrzeby.

Jako kapłani pragniemy otoczyć opieką duszpasterską wszystkie grupy wiekowe, tak, aby każdy miał swoje miejsce w Kościele.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w życiu parafii.

Bardzo dziękujemy również za wszystkie ofiary składane podczas kolędy. Informujemy, że łączna zebrana kwota na potrzeby parafii, remonty, inwestycje wynosi: 129.560 zł (sto dwadzieścia dziewięć tysięcy pięćset sześćdziesiąt złotych).

Niech Bóg wynagrodzi i błogosławi tym wszystkim, którzy w poczuciu odpowiedzialności i troski o Kościół, złożyli swój dar serca. Bóg zapłać.