1.   Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek, 5 lutego: wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w czasie Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli.  
  • Wtorek, 6 lutego: wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
  • Sobota, 10 lutego:  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

2.       Światowy Dzień Chorego, związany ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będziemy przeżywać w naszej parafii w sobotę, 10 lutego. Chorych, ich opiekunów oraz pracowników służby zdrowia zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 12.00. Po Mszy św.  zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

3.       Nabożeństwo  różańcowe z udziałem Kół Żywego Różańca naszej parafii odbędzie się dzisiaj o godz. 15.45 w katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.       Ukazał się lutowy numer „Dróg Miłosierdzia”, a w nim między innymi artykuły na temat rozpoczynającego się  wkrótce Wielkiego Postu oraz Droga Krzyżowa - przygotowana specjalnie dla Czytelników "Dróg Miłosierdzia". Czasopismo znajduje się regale prasowym.

5.       Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie pt. „Boskie Walentynki”, które odbędzie się w niedzielę 11 lutego, godz. 15.30 w Kinie Ton. Zapisy przez formularz w mediach społecznościowych.

6.       W następną niedzielę taca przeznaczona będzie na fundusz remontowo-budowlany Archidiecezji Białostockiej.