1. W czwartek obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra Apostoła.

2. Informujemy, że od 21 lutego do 12 maja posługę duszpasterską w naszej parafii będzie pełnił diakon Mateusz Anikiej z Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku. Serdecznie go witamy i życzymy owocnej pracy.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: 

Gorzkie Żale: w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00,

Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.15; dla dorosłych o godz. 18.30, czyli
po Mszy św. o godz. 18.00; akademicka o godz. 19.30.

4. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolskie akcje Caritas:

a) Jałmużna Wielkopostna - „Skarbonka ćwiczeń duchowych”. Polega ona na zbiórce pieniędzy do skarbonki na pomoc ubogim seniorom. Puste skarbonki znajdują się na regale prasowym. Napełnione prosimy przynieść do zakrystii po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

b) „Torba Samarytanka”. Puste torby znajdują się w zakrystii. Należy je napełnić artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności. Wypełnione prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej, albo bezpośrednio do Centrum Pomocy „Samarytanin” przy ul. Kolejowej 26A  w Białymstoku.

5. Archidiecezjalna rozgłośnia „Radio i” zaprasza do udziału w wielkopostnych nabożeństwach i rekolekcjach na radiowej antenie. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 19.30 i 21.30, a Gorzkie Żale w niedziele o godz. 21.30. W niedziele wielkopostne o godz. 15.15 i 21.15 można uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych.

6. Trwa nabór na rok szkolny 2024/2025 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. Dni otwarte odbędą się 24 lutego i 16 marca. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

7. W najbliższą niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku, natomiast ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na misje.

8. Informujemy, że w naszej parafii odbędzie się kurs Alha czyli cykl jedenastu, cotygodniowych spotkań przybliżający podstawy wiary chrześcijańskiej Spotkania będą prowadzone przez wspólnotę „Ezechiasz”. Alpha jest dla wszystkich, zarówno dla osób borykających się z trudnościami w wierze, jaki i osób, które pragną odnowić osobistą relację z Panem Bogiem. Każde spotkanie składa się ze wspólnego posiłku, wykładu oraz dyskusji. Rozpoczęcie w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 18.45 w Arkadach Katedralnych B. Spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek wieczorem. Zapisy: wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej alpha.bialystok.pl lub przynosząc do zakrystii wypełniony formularz znajdujący się na regale prasowym. Spotkania są bezpłatne. Na regale prasowym znajdują się też ulotki na temat kursu Alpha. Zapraszamy do uczestnictwa.

9. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii.