1. Dzisiaj w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią, ofiary zbierane do puszek przeznaczone są na misje. Bóg zapłać.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych w naszej katedrze: 

  • Gorzkie Żale: w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00,
  • Droga Krzyżowa: w piątki dla dzieci o godz. 17.15; dla dorosłych o godz. 18.30, czyli
    po Mszy św. o godz. 18.00; akademicka o godz. 19.30.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Przypominamy, że Msza św. ku czci Matki Bożej Miłosierdzia sprawowana jest w naszej katedrze w każdą sobotę o godz. 12.00 przy nowym ołtarzu Matki Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Nabożeństwo  różańcowe z udziałem Kół Żywego Różańca naszej parafii odbędzie się
w  pierwszą niedzielę miesiąca, 3 marca, o godz. 15.45 w katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17-19 marca. Poprowadzi je brat Piotr Kwiatek z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 20-21 marca, poprowadzą je ks. Łukasz Kisielewski i ks. Paweł Żukowski.

7. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolskie akcje Caritas:

  • Jałmużna Wielkopostna czyli zbiórka pieniędzy do skarbonki na pomoc ubogim seniorom. Puste skarbonki znajdują się na regale prasowym. Napełnione prosimy przynieść do zakrystii po Wielkanocy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  • „Torba Samarytanka”. Puste torby znajdują się w zakrystii. Należy je napełnić artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności. Wypełnione prosimy przynieść do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Świece wielkanocne „Paschałki” są do nabycia w zakrystii.    

8. Wykład otwarty na temat "Siła pokory", który wygłosi dominikanin o. Tomasz Nowak,
w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary, odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 11.00
w Arkadach Katedralnych, wejście B.

9. W następną niedzielę ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.

10. Na regale prasowym znajduje się nowy nr biuletynu katedralnego. Są w nim rozważania na temat Wielkiego Postu, oraz informacje dotyczące nabożeństw pasyjnych, rekolekcji parafialnych i szkolnych, oraz Triduum Paschalnego. Zachęcamy do zapoznania się z treścią czasopisma.