1. Diakon Mateusz Anikiej kończy dzisiaj swoją kilkumiesięczną posługę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy za jego obecność i zaangażowanie w życie naszej wspólnoty. Diakon Mateusz przyjmie święcenia prezbiteratu w sobotę 25 maja o godz. 10.00 w naszej katedrze. Pamiętajmy on Nim w naszych modlitwach.

2. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek, 13 maja: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy,
  • Wtorek, 14 maja: święto św. Macieja, Apostoła,
  • Czwartek, 16 maja: święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3. W następną niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli w niedzielę 26 maja.

4. Wszystkie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia naszej Archidiecezji zapraszamy na wspólne przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Guzdka. Odbędzie się ono w sobotę, 18 maja, o godz. 21.00 w katedrze.

5. Pierwsza Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę, 18 maja, o godz. 10.00. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Jezusa w Eucharystii oraz ich rodziców. 

6. Spowiedź święta dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 17 maja, o godz. 17.00.

7. Msze św. w „białym tygodniu” dla dzieci pierwszokomunijnych będą odprawiane: w niedzielę o godz. 9.30, a od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.

8. W najbliższą środę, 15 maja, rozpoczynamy cykl cotygodniowych spotkań formacyjnych w duchu „lectio divina”. Jest to znana od początku chrześcijaństwa metoda czytania Pisma św. połączona z medytacją i modlitwą, mająca pomóc wejść w dialog z Panem Bogiem i budować z Nim osobistą relację. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich chętnych, w tym szczególnie  uczestników zakończonego tydzień temu kursu Alpha. Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę, 15 maja, o godz. 19.00 w arkadach katedralnych, wejście B.

9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 25 maja. Wyjście pielgrzymki z  katedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza św. sprawowana o godz. 18:00 w Świętej Wodzie. Zapraszamy do uczestnictwa.