NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 12.04.2020 – OGŁOSZENIA

                    Dziś (12.kwietnia) przypada trzecia rocznica prekonizacji Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego oraz 38 rocznica święceń biskupich Ks. Abp. Stanisława Szymeckiego. Modlimy się w intencji Ks. Arcybiskupów podczas tej Mszy św. oraz w naszych modlitwach indywidualnych i rodzinnych.

1. Dziś, w dniu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, główna Msza św. wielkanocna pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, została odprawiona o godz. 6.00, od godz. 8.00 Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne przyjęcie błogosławieństwa papieskiego „Miastu i światu”(także przez media).

2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez 8 dni czyli przez tzw. oktawę. W drugim dniu (poniedziałek) Msze św. będą odprawiane  wg porządku niedzielnego. W tym dniu(13.04.) jest też obchodzony Dzień Pamięci Zbrodni Katyńskiej.

3. We wtorek 14.04. o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych w kaplicy na cmentarzu.

4. W piątek (17.04) – z racji oktawy Wielkanocy - nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

5. W następną niedzielę(19.04.) przypada Święto Miłosierdzia Bożego, które jest świętem patronalnym Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

6. Życzenia wielkanocne…