1. Uroczystości liturgiczne w tym tygodniu:

  • Poniedziałek, 24 czerwca: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • Sobota, 29 czerwca: Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca tego dnia przeznaczona będzie na Świętopietrze.

W obie te uroczystości Msze św. będą odprawiane wg porządku dnia powszedniego.

2. Informujemy, że w ubiegłym tygodniu arcybiskup Józef Guzdek ustanowił 16 nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. w naszej Archidiecezji. Są to mężczyźni, którzy będą zanosić Komunię św. osobom chorym i starszym, oraz, kiedy zajdzie taka potrzeba, także pomagać kapłanom w udzielaniu Komunii św. podczas Eucharystii. Wśród nich jest pan Lech Małyszko z naszej wspólnoty parafialnej, któremu życzymy wielu łask Bożych i gorliwości w służbie naszym chorym parafianom.

3. Archidiecezjalny Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. Początek o godz. 10.00. W ramach dnia skupienia: konferencja, różaniec oraz Msza św. Zapraszamy do uczestnictwa.

4. 38. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem ,,Przez lustro Maryi” odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2024 r.  Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą w naszej parafii w Arkadach Katedralnych, wejście A, w dniach 25 - 29 lipca br., w godz. 17.00-19.00. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy, aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” i powierzając intencje, w których każdego dnia będą się modlili pielgrzymi.

5. Informujemy, że w czasie wakacji spowiedź święta w archikatedrze odbywać się będzie podczas Mszy świętych. Ze względu na czas urlopowy nie będzie spowiedzi w ciągu dnia w godz. od 15.00 do 18.00.

6. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu przekazali ofiary na potrzeby parafii, zwłaszcza na rozpoczęte prace remontowe. Dziękujemy za ofiary przekazane zarówno na konto bankowe parafii, jak i w kancelarii duszpasterskiej. Bóg zapłać.