4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2020 – OGŁOSZENIA

Dziś, w Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa, życia zakonnego, różnych form życia konsekrowanego i służby w Kościele.

1. Święta, uroczystości i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - wspomnienie św. Floriana, męczennika w poniedziałek 4.05.

  - wspomnienie(dowolne) św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera we wtorek 5.05.

  - święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba w środę 6 maja

  - uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski w piątek 8.05. Jest to dzień Imienin Ks. Abp. Stanisława Szymeckiego. Modlimy się w Jego intencji. Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych. Dzień 8 maja jest rocznicą zakończenia II Wojny Światowej w 1945 roku.

  2. Pierwszy czwartek 7.05. jest szczególnym dniem modlitw o powołania. Modlimy się w tej intencji odbędą się wieczorem 7.05. podczas Mszy św. i nabożeństwa majowego.

  3. Przez pewien czas Obraz NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia z kaplicy w archikatedrze będzie poddany konserwacji przed umieszczeniem go w nowym ołtarzu.

  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w kościele, przy kaplicach Matki Bożej, a przede wszystkim w rodzinach wraz z odmawianiem różańca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej powinno być odprawiane każdego dnia w miesiącu maju, a różaniec przez cały czas(każdego dnia).

  5. W sposób szczególny zapraszamy do różnorakiej modlitwy dzieci i młodzież . Prosimy rodziców o wprowadzenie swoich dzieci w atmosferę modlitwy, która ukształtuje umiejętność i pragnienie modlitwy na całe ich życie.