1. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy do oznaczenia drzwi domów: K + M + B 2019.

2. Orszak Trzech Króli rozpocznie się dziś w Białymstoku o godz. 11.45 na dziedzińcu Pałacu

Branickich, zakończy się przy szopce przygotowanej na tę okoliczność na placu przy archikatedrze. O godz. 14.00 zapraszamy do archikatedry na Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.

3. Jutro rozpoczyna się kolęda w naszej parafii. Jej program w tym tygodniu jest następujący:

7.01.2019 poniedziałek – Al. Piłsudskiego, Kilińskiego, Kościelna, Pałacowa, Warszawska , Ogrodowa.

8.01. 2019 wtorek – ul. Nowy Świat, Piotrkowska, Malmeda 9, 11, 13, 13b, 15a, 17, 19

9.01.2019 środa – ul. Malmeda – pozostałe numery, Biała, Zamenhofa, Białówny – 1,2,2a, 3, 4, 6

10.01.2019 czwartek – ul. Białówny – pozostałe numery, Lipowa, Rynek Kościuszki, Suraska, Liniarskiego, Piękna

11.01 2019 piątek – ul. Kalinowskiego, św. Mikołaja, Sienkiewicza 1, 2, 5, 6, 7, 7a, 9, 12, 18, 26

Kolęda odbywa się w godz. 16.30-21.00. Prosimy o przygotowanie w mieszkaniu krzyża, świec i wody święconej oraz odprowadzanie księdza od mieszkania do mieszkania lub od domu do domu. Kolęda ma zawsze pełniejszy wyraz, gdy podczas niej gromadzi się cała rodzina.. W przeddzień wizyty kapłana ministranci poinformują o kolędzie w każdym mieszkaniu. Są oni delegowani przez parafię i nie pobierają opłat.

Informujemy o pracach wykonanych w parafii w ubiegłym roku. Zmieniono otoczenie grobów biskupów Adama Sawickiego i Władysława Suszyńskiego przy starym kościele farnym w 50-tą rocznicę ich śmierci , zakonserwowano figurę Pana Jezusa i krzyż w przedsionku archikatedry, wykonano szereg prac remontowych wewnątrz budynku kina „Ton”. Na cmentarzu farnym, należącym do naszej parafii, położono polbruk na alei łączącej krzyż cmentarny z najnowszą częścią cmentarza od strony ulicy Wschodniej. Odrestaurowano kilka zabytkowych pomników.

Bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Białegostoku za przydzielone dotacje na prace remontowe w najstarszej części dawnego szpitala, obecnego budynku kina „Ton” oraz za przydzielenie pewnej ilości odzyskanego polbruku na cmentarz. Wolontariuszom różnych środowisk miasta dziękujemy za udział w kweście na odnowienie zabytkowych pomników, a Pani Elżbiecie Kozłowskiej- Świątkowskiej za koordynowanie wszystkich spraw w tym związanych. Gorąco dziękujemy wszystkim za wszelkie indywidualne ofiary na inwestycje związane z wykonaniem podjętych prac w ubiegłym roku.

Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie za przydzielone dotacje na remont części widowiskowo - kinowej w budynku kina „Ton”.

W roku 2019 zamierzamy rozpocząć prace związane z przebudową ołtarza Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w archikatedrze. To będzie szczególną troską naszej parafii. Chcielibyśmy też kontynuować prace remontowe w budynku kina „Ton”, jeśli będzie to możliwe. W dalszej perspektywie myślimy o instalacji grzewczej w archikatedrze.

Bardzo prosimy o ofiary na zrealizowanie zamierzonych prac. Można uczynić to indywidualnie lub przy kolędzie, najlepiej w oddzielnej kopercie z zaznaczeniem na jaki cel jest ta ofiara. Szczególnie prosimy o ofiary na przebudowę ołtarza Ostrobramskiej matki Miłosierdzia.

4. W następną niedzielę 13 stycznia Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.