1. Październik jest miesiącem różańcowym i misyjnym wg postanowienia obecnego Papieża Franciszka. Nabożeństwa różańcowe w archikatedrze będą odprawiane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 dla wszystkich, o godz. 19.30 dla młodzieży organizowane przed Duszpasterstwo Akademickie i dla dzieci w czwartki każdego tygodnia o godz. 16.30 i w niedziele po Mszy św. o godz.9.30.

2. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła w poniedziałek 30.X.
- św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła we wtorek 1.X.
- św. Aniołów Stróżów w środę 2.X.
- św. Franciszka z Asyżu w piątek 4.X.
- św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy, w sobotę 5.X.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

4. Tegoroczna Archidiecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w piątek 4.X. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza do wspólnego pielgrzymowania Dyrektorów, Wychowawców, Nauczycieli, Katechetów, a przede wszystkim Maturzystów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Archidiecezji Białostockiej. Celem pielgrzymki jest zawierzenie Maryi czasu przygotowania się do egzaminu dojrzałości i modlitwa o dobre rozeznanie przez młodych swojej drogi życiowej po maturze. Poszczególne szkoły we własnym zakresie organizują pielgrzymkowy wyjazd ze szczególnym udziałem katechetów i wychowawców. Pierwsze spotkanie wszystkich maturzystów na Jasnej Górze o godz. 15.00 w Bazylice.

5. Pielgrzymka członków Żywego Różańca do Różanegostoku jest organizowana w sobotę 5.X. Pierwsze spotkanie wszystkich grup w Różanymstoku o godz. 10.00. Wszystkich, którzy chcą jechać do Sanktuarium w Różanymstoku autokarem prosimy o kontakt z Panią Agnieszką – Tel. 664 780 079 Wyjazd o godz. 7.30 z placu szkolnego w pobliżu kościoła św. Karola Boromeusza przy ul. Pułaskiego 94. Koszt przejazdu tam i z powrotem wynosi 30 złotych. Mogą się zapisywać na ten wyjazd członkowie innych grup różańcowych, a także ci, którzy z pobożności chcą taką pielgrzymkę odbyć, ale do Żywego Różańca ani do innych grup różańcowych nie należą.

6. W następną niedzielę (6.X.) zapraszamy dzieci klas czwartych i piątych na Mszę św. o godz. 9.30 w archikatedrze, a po jej zakończeniu na spotkanie w sali nr 12.

7. Z okazji 25 - lecia Apostolatu Maryjnego istniejącego przy Zgromadzeniu Sióstr Szarytek zostanie odprawiona Msza św. w archikatedrze o godz. 10.00 w sobotę 5.X.

8. Ofiary na pomoc ubogim naszej parafii będą zbierane do puszek przed kościołem .

9. Zapisujemy nowych członków do młodzieżowego Katedralnego Chóru Carmen przy Archikatedrze Białostockiej. Pierwsze zapisy i spotkania 1 i 3 października(wtorek i czwartek w tym tygodniu) o godz. 19.00 w sali nr 10 przy Archikatedrze Białostockiej ( od strony zakrystii). Kontakt: katedralnychórcarmen@gmail.com. Zapraszamy.

10. Przyjmujemy nowych kandydatów do grupy ministranckiej naszej parafii. Ich opiekunem będzie ks. Sebastian. Prosimy o zgłaszanie się do niego. Można zgłoszenie zostawić także w kancelarii parafialnej lub u ks. proboszcza.

11. Chcemy wzmocnić nasz chór parafialny przy kościele p.w. Wniebowzięcia NMP (przy Archikatedrze). Możemy się zapisać w piątki w sali nr 12 przy katedrze(od strony zakrystii) o godz. 19.00 i włączyć się w ćwiczenia śpiewu wraz z innymi chórzystami. Serdecznie zapraszamy.

12. Msza św. w intencji uzyskania błogosławieństwa Bożego w nowym roku akademickim 2019/2020 dla wszystkich wyższych uczelni białostockich zostanie odprawiona pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy w archikatedrze białostockiej o godz. 19.30 w następną niedzielę 6 października.