Dziś przed kościołem jest zbiórka ofiar do puszek na potrzeby ubogich naszej parafii.

1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:

  - NMP Różańcowej w poniedziałek 7.X.

  - wspomnienie dowolne św. Jana XXIII, Papieża, w piątek 11.X.

  2. Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki Mszą św. odprawioną w prokatedrze białostockiej wczoraj o godz. 18.00 zainaugurował w Archidiecezji Białostockiej Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny(październik 2019). Jutro 7.X. o godz. 12.30 w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym naszej Archidiecezji przy ul. Kościelnej 1a zostanie zaprezentowana wystawa Białostoccy Misjonarze na krańcach świata, gdzie zobaczymy zdjęcia z Peru, Kuby i Kazachstanu, które pozostaną do końca października. Byłoby dobrze, gdyby efektem przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego i Tygodnia Misyjnego w tym roku było powstanie grup misyjnych przy parafiach, grup misyjnego wolontariatu i wielu wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.

   3. W następną niedzielę (13.X.)przypada Dzień Papieski, poświęcony osobie św. Jana Pawła II, Papieża z Polski. Żywym pomnikiem Wielkiego Pontyfikatu św. Jana Pawła II jest Dzieło Nowego Tysiąclecia, dzieło pomocy stypendialnej dzieciom i młodzieży z ubogich rodzin, aby mogli uczyć się i studiować. Stypendia są fundowane przez wiernych, którzy składają ofiary na ten cel.  Ofiary będą  zbierane w następną niedzielę w całej Polsce, także w Białymstoku w różnych miejscach i przy kościołach, również przy katedrze, przez stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia. W godzinach 11.00 – 17.00 stypendyści Fundacji zapraszają na festyn z różnego rodzaju atrakcjami.

   4. Pielgrzymka seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawierzenia MATCE Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.

   5. Ukazał się październikowy numer „Dróg Miłosierdzia” – naszego diecezjalnego czasopisma. Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołania każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. Ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny – enklawy polskości na dalekiej Syberii.

   6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 9.30 w każdą niedzielę. Spotykanie  w Sali nr 12 przy katedrze w następną niedzielę będą miały dzieci klas trzecich, przygotowujące się do pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym.

   7. Zapraszamy chętnych do charytatywnej pracy wobec ubogich, cierpiących i wszystkich potrzebujących pomocy w naszej parafii. Mogą powstać grupy charytatywne spośród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w pracy charytatywnej na zasadzie wolontariatu zapraszamy na spotkanie w następną niedziele w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 12.30.

   8. Zapraszamy na spotkanie grupy biblijnej poznającej poszczególne teksty Pisma św. i szukającej zastosowania ich we własnym w życiu. Spotkanie odbywa się w każdą niedzielę w październiku o godz. 16.30, a w innych miesiącach po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 12 przy archikatedrze. Kontynuujemy także spotkania w środy po Mszy św. o godz. 18.00 w sali nr 12.

   9. Kontynuujemy zapisy do grupy ministranckiej w naszej parafii. Zgłaszamy się u ks. Sebastiana, który te grupę będzie prowadził. Możemy zgłoszenie zostawić w kancelarii parafialnej lub u ks. proboszcza.