1. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Mają teksty własne Mszy św. na każdy dzień.
  2. Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach przypadają w tym tygodniu: 18,20 i 21 grudnia(środa, piątek, sobota). Każdy, kto będzie uczestniczył w publicznej modlitwie za rodziny i małżeństwa może uzyskać odpust zupełny, gdy spełni wszystkie inne warunki jego otrzymania, a gdy pomodli się prywatnie w tych intencjach, zyskuje odpust cząstkowy.
  3. Rekolekcje adwentowe w archikatedrze odbędą się w dniach 20-22 grudnia( piątek-sobota-niedziela). Poprowadzi je Ks. Maciej Kuczak, misjonarz św. Wincentego a Paulo. Msze św. z naukami będą odprawiane w piątek i w sobotę o godz. 9.30, 16.30 i 18.00, w niedzielę wg przyjętego porządku niedzielnego w archikatedrze. Zachęcamy do przyjęcia sakramentu pokuty. Spowiedź w piątek i sobotę podczas rekolekcji w godzinach: 6.00 – 10.30 i od 12.00 do Mszy św. o godz. 18.00 włącznie, w niedziele podczas każdej Mszy św.
  4. Dzieci zapraszamy na Mszę św. rekolekcyjną w następną w niedzielę o godz. 9.30( 22.XII.). Prosimy, aby dzieci zabrały ze sobą na Mszę św. figurki Dzieciątka Jezus oraz szopki, które będą zdobiły mieszkanie ich rodziny lub będą w ich pokojach w okresie świątecznym. Figurki i szopki podczas Mszy św. będą poświęcone. Młodzież zapraszamy każdego dnia o godz. 16.30, a szczególnie w niedzielę. Zapraszamy dzieci i młodzież do odbycia spowiedzi świętej w dniach rekolekcyjnych.  Wszystkich prosimy o to, by nie odkładali spowiedzi na ostatni dzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Najlepszym czasem na spowiedź przedświąteczną są rekolekcje adwentowe.
  5. Już zostało zakończone przygotowywanie projektu nowego ołtarza neogotyckiego NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w naszej archikatedrze. Wygląd ołtarza i jego znaczenie zostało ukazane w ulotce znajdującej się w przedsionku kościoła, którą można zabrać ze sobą. Informacje dotyczące tego ołtarza są także w kalendarzu na rok 2020, który przygotowała nasza parafia, a który można nabyć w księgarni św. Kazimiera w budynku kina Ton, w przedsionku archikatedry oraz w kancelarii na plebanii. Na plebanii można też wykupić cegiełki. Uzyskane z tego pieniądze będą stanowiły pewien zasób środków potrzebnych do sfinansowania budowy ołtarza. Ołtarz Matki Bożej nie jest tylko budowany materialnie, ale też duchowo przez wiarę, miłość, modlitwę , szczerą więź z Maryją Matką Miłosierdzia, różne formy czci jej okazywanej, spotkania z Maryją przed ostrobramskim Obrazem w archikatedrze…
  6. Opłatki, świece wigilijne, kalendarze są do nabycia na plebanii w każdym dniu powszednim i w niedziele w godzinach  od 8.00 do 17.30.
  7. Dzieci klas pierwszych mają swoje spotkanie w sali nr 12 po Mszy św. o godz. 9.30 w następna niedzielę.