Modlitwą i ofiarami składanymi do puszek przed kościołem wspieramy dziś potrzebujących z naszej parafii.

 1. Serdecznie zapraszamy Panie i Panów do udziału w grupie charytatywnej ,  która pełni posługę wobec osób potrzebujących, chorych, bezdomnych w naszej parafii. Spotkanie połączone z wpisaniem się do wymienionej grupy odbędzie się w następną niedzielę 11.X. po Mszy św. o godz. 11.00 w punkcie charytatywnym przy kuchni dla ubogich przy katedrze, wejście z placu przykościelnego od strony  budynku kina Ton. Można swoją chęć włączenia się do grupy w tym tygodniu zgłosić do ks. proboszcza i otrzymać bardziej dokładne informacje nt. jej funkcjonowania

2. Wspomnienia liturgiczne w  tym tygodniu:
- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy w poniedziałek 5.X.
- św. Brunona, prezbitera we wtorek 6.X.
- NMP Różańcowej w środę 7.X.

  3. Dnia 11.X. br.(następna niedziela) będziemy obchodzili XX Dzień Papieski. We wszystkich parafiach przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia dla dzieci i młodzieży, którzy od własnej rodziny nie mogą otrzymać środków do dalszej nauki. Jednocześnie Fundacja tradycyjnie przygotowała katechezy, homilie, rozważania różańcowe i propozycje apelu  oraz kreacje graficzne do wykorzystania w czasie obchodów Dnia Papieskiego. Materiały te można pobrać ze strony internetowej: www.dzieło.pl, zakładka Dzień Papieski

  4. We wtorek i we czwartek w tym tygodniu można zapisać się do Katedralnego Chóru Karmen. Spotkanie odbędzie się 6 i 8 października o godz. 17.00 w sali nr 10 przy katedrze. Odnowiony Katedralny Chór Carmen, którym dyryguje Pani Magdalena Gładkowska, rozpoczął już swoją działalność artystyczną biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej „Nadzieja w chórze”, zdobywając srebrny medal czyli drugie miejsce.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników śpiewu do uczestnictwa w działalności tego Chóru. Więcej informacji na plakacie w przedsionku kościoła.

  5. Zapraszamy chłopców do wspólnoty ministranckiej. Zgłoszenia składamy u ks. Sebastiana Suma lub u ks. proboszcza w zakrystii lub na plebanii.

  6. Katedralna wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza wszystkich chętnych do wielbienia Chrystusa i świadczenia o nim. Wspólnota modli się  o Intronizację Najświętszego Serca Jezusa w parafiach naszej diecezji i w Ojczyźnie czyli o oficjalne i społeczne uznanie władzy Jezusa, uznanie Go jako Króla i Pana. Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie na numer 857- 421 – 786 lub bezpośrednio przy okazji adoracji w każdy czwartek tygodnia w godz. 9.15 – 10.15.

  7. Dzieci klas trzecich szkoły podstawowej, które przygotowują się  do przyjęcia po raz pierwszy sakramentu pokuty i pierwszej Komunii św. w tym roku szkolnym,  w drugie niedziele miesiąca: uczestniczą w Mszy św. o godz. 9.30, a po jej zakończeniu  biorą udział  w spotkaniu w sali nr 12.