Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata jest uroczystością patronalną Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wspomagamy modlitwą te formy duszpasterstwa w Kościele.

Dziś, w dniu św. Cecylii, patronki chórów i muzyki kościelnej. Modlimy się w intencji organistów, dyrygentów, chórów, schól, opiekunów grup muzycznych, animatorów i nauczycieli muzyki. Wszystkim dziękujemy za posługę muzyczną i wokalną w parafii.

Dziś można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

  1. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu
  • świętych: Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy, męczenników wietnamskich we wtorek 24.11. 2020 r
  • św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy, w środę 25.11.2020 r.

2. W sobotę kończy się rok liturgiczny 2019/2020. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. O godz. 6.00 będzie sprawowana Msza św. z formularza pierwszej Niedzieli Adwentu, a po jej zakończeniu zostanie odprawione nabożeństwo do Matki Bożej, jak w dniach odprawiania Mszy św. roratnich o Matce Bożej.

3. Zapraszamy na Msze św. i nabożeństwa roratnie w archikatedrze w każdym dniu powszednim o godz. 6.30 i 18.00 dla wszystkich, we wtorki w każdym tygodniu adwentowym o godz. 16.30 i w niedziele adwentowe po Mszy św. o godz. 9.30 nabożeństwo adwentowe dla dzieci, w starym kościele o godz. 6.50 dla młodzieży akademickiej. Zgodnie z tradycją na Msze św. roratnie w dni powszednie przychodzimy z lampionami.

4. W piątek 27 listopada po każdej Mszy św. przed kościołem członkowie Stowarzyszenia Rycerstwo Niepokalanej będą rozdawali medaliki. Jeśli będzie taka potrzeba, będą to czynili także w niedzielę 29.XI.

5. Zapraszamy kobiety i mężczyzn do uczestnictwa w Akcji Katolickiej naszej parafii oraz ludzi młodych do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapisywać się można w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22.XII. 2020 r.

7. W następną niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem będą zbierane ofiary na świąteczne paczki dla ubogich rodzin naszej parafii.