Początek Adwentu i rozpoczęcie Nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie odprawiana codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

Wspieramy ubogie rodziny naszej parafii ofiarami, które złożymy dziś przed kościołem do puszek. Chcemy im pomóc godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia w jedności z nami wszystkimi.

  1. Msze św. roratnie do Matki Bożej w Adwencie będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6.30 i 18.00. W niedziele Msze św. o godz. 6.00 będą połączone z nabożeństwem do Matki Bożej. Dzieci zapraszamy na Roraty w każdy wtorek adwentowy o godz. 16.30. Roraty dla młodzieży akademickiej w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 6.50 w starym kościele.

Zapraszamy wszystkich do udziału w Mszach św. i nabożeństwach roratnich, na które tradycyjnie przychodzimy z lampionami.

2. Zapraszamy też do udziału w parafialnych rekolekcjach adwentowych, które odbędą się w dniach 20-22 grudnia(niedziela - poniedziałek - wtorek). Przeprowadzi je ks. dr Wojciech Michniewicz, profesor Seminarium Duchownego w Białymstoku.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

4. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
- św. Andrzeja, Apostoła, w poniedziałek 30.XI.
- wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła, w czwartek 3.XII.
- wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników, dzień modlitwy za bezrobotnych, w piątek 4.XII.

5. Opłatki wigilijne są do nabycia w hallu na plebanii dzisiaj i w każdym dniu Adwentu. Zachęcamy też do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom również na plebanii.

6. W następną niedzielę 6. grudnia przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie. Ofiary zbierane na tacę podczas Mszy św. będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji.

7. Zapraszamy dzieci klas czwartych i piątych szkoły podstawowej na Mszę św. o godz. 9.30 i modlitwę adoracyjną w pierwsza niedzielę miesiąca w ramach miesięcznych spotkań, a także wszystkie dzieci z naszej parafii.

8. Diakonia życia zaprasza do udziału w akcji „paczuszka dla maluszka". Polega ona na zbieraniu akcesoriów niemowlęcych, które będą przekazane do domu samotnej matki. Można je składać w archikatedrze: przy ołtarzu św. Antoniego, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Więcej informacji: diakoniazyciabialystok@gmail.com