Niedziela „Gaudete”- radosne przeżywanie bliskiego przyjścia Pana…Dziś też jest dzień modlitw za ofiary stanu wojennego w Polsce oraz  błogosławieństwo i modlitwa w intencji matek oczekujących potomstwa.

 1. We wtorek 15. grudnia przypada 8. rocznica święceń biskupich Ks. Bp. Henryka Ciereszki. Modlimy się w jego intencji w liturgii i w modlitwach indywidualnych.
 2. Od 17 do 24 grudnia jest bezpośrednie przygotowanie duchowe do Świąt Bożego Narodzenia wg odpowiednich formularzy Mszy św. na każdy dzień, tekstów biblijnych i Liturgii Godzin. Ten czas łączy się z modlitwą o życie chrześcijańskie w rodzinach w dniach 16,18 i 19 grudnia w ramach tzw. dni kwartałowych.
  Temu przygotowaniu do Świąt służą także adwentowe rekolekcje, które odbędą się w naszej parafii w dniach 20-22 grudnia(niedziela, poniedziałek, wtorek) połączone ze spowiedzią przedświąteczną, której nie trzeba odkładać na dni występujące bezpośrednio przed Świętami. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas każdej Mszy św. w niedzielę (20.XII.) oraz o godz. 9.30, 16.30 i 18.00 w poniedziałek i wtorek(21-22.XII.). Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w rekolekcjach, także dzieci i młodzież.
 3. W następną niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo figur Dzieciątka Jezus oraz szopek używanych podczas Świąt w naszych domach lub innych miejscach.
 4. W tym tygodniu w poniedziałek 14.XII.(jutro) przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Opłatki wigilijne są do nabycia w hallu na plebanii w każdym dniu Adwentu. Zachęcamy też do nabywania caritasowych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom również na plebanii.
 6. W następną sobotę 19.XII. od godziny 9.00 kapłani będą odwiedzali chorych naszej parafii w ich domach udzielając im sakramentu pokuty, Komunii św. i sakramentu chorych, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prosimy o zgłaszanie adresów tych chorych, którzy chcą przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu.
 7. Prezes naczelnej Rady Lekarskiej za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski prosi osoby, które przeszły chorobę COVID !9 o oddawanie osocza, którego podanie zmniejsza ryzyku zgonu tych, którzy zachorują teraz. Wystarczy zgłosić się do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa po miesiącu od wyzdrowienia.
 8. Z racji na sytuację pandemiczną, najbliższe spotkania, które miały się odbyć 12 grudnia w związku z przygotowaniem kandydatów z klas szóstych i siódmych szkoły podstawowej do przyjęcia sakramentu bierzmowania są odwołane.
 9. Po zakończeniu Mszy św. zapraszamy matki oczekujące potomstwa przed obraz Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w celu przyjęcia tam błogosławieństwa, którego udzieli kapłan.