3. NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020 –OGŁOSZENIA

Dziś w ostatnia niedzielę stycznia przypada Dzień Pomocy Chorym na Trąd. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problem ludzi chorych na trąd i wyrażenia solidarności z nimi. Czynimy to podczas tej Mszy św. przez modlitwę.

Dziś też jest Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce.

1. Wspomnienia w liturgii bieżącego tygodnia:

  - wspomnienia dowolne: św. Anieli Merici i bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, w poniedziałek 27.01.

  - Św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła we wtorek 28.01.

  - bł. Bolesławy Lament, Zakonnicy, w środę 29.01.

  - rocznica śmierci Ks. Stanisława Suchowolca w czwartek 30.01.

  - Św. Jana Bosko, Prezbitera, w piątek 31.01.

  - Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca 1.02.

  2. Plan kolędy w tym tygodniu w naszej parafii:

      - w poniedziałek 27.01. ul. Malmeda i Biała

              - we wtorek 28.01. ul. Piłsudskiego, Kilińskiego, Kościelna i Pałacowa

              - w środę 29.01. ul. Sienkiewicza 1, 2, 5, 6, 7, 7a, 9, 12a, 18, 26

              - w czwartek 30.01 ul. Sienkiewicza 28, 28a, 44, Warszawska, Ogrodowa

  Prosimy o ofiary na budowę nowego gotyckiego ołtarza w kaplicy NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia w naszej katedrze. Możemy je przekazać podczas kolędy w oddzielnej kopercie zaznaczając na niej, że jest to ofiara  na ten cel. Można też je przekazać ks. proboszczowi, zostawić w kancelarii duszpasterskiej na plebanii albo też przesłać na konto parafii wpisując, że jest to ofiara na budowę ołtarza Matki Miłosierdzia.

  3. W następną niedzielę będzie obchodzone w kościele katolickim Święto Ofiarowania   Pańskiego, zwane w tradycji Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione świece(gromniczne). Procesja ze świecami odbędzie się podczas Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 9.30 i o godz. 11.00, gdy będziemy się modlili w intencji osób zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych, które wobec biskupa i Kościoła odnowią swoje śluby. Liturgii będzie przewodniczył Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Ofiary składane na tacę w tym dniu są przeznaczone na zakony klauzurowe czyli kontemplacyjne.

  4. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, w dniach od 31 stycznia do 2 lutego 2020 roku organizuje rekolekcje dla młodzieży męskiej pod hasłem :”On żyje i chce, abyś żył”. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach osoby powyżej 16 roku życia. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: www.awsd.białystok.pl.