1. W tym tygodniu przypadają : pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

2. W sobotę 2 lutego Kościół obchodzi Święto Ofiarowania Pańskiego(Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w Archikatedrze wg porządku niedzielnego połączone z poświęceniem świec. Na ten dzień jest też ustanowiony Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji sióstr zakonnych i zakonników oraz w intencji wszystkich osób konsekrowanych. O godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego zostanie odprawiona Msza św., podczas której osoby zakonne i wszystkie osoby konsekrowane odnowią swoje śluby. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe(kontemplacyjne).

3. Wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu: w poniedziałek(jutro) 28.01. św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła, we wtorek 29.01. bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy; w czwartek 31.01. św. Jana Bosko, Prezbitera.

4. W następna niedzielę 3 stycznia po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia świec i błogosławieństwo św. Błażeja z modlitwą o zachowanie od chorób gardła i wszelkich innych chorób.

5. Kolęda w naszej parafii w tym tygodniu:

28.01.2019 poniedziałek – ul. Waszyngtona 12(1-180) i 14a

29.01. 2019 wtorek – ul. Waszyngtona 1, 6, 8. 9, 10, 11 i pozostałe mieszkania z bloku nr 12 oraz ul. Wojskowa. W tym dniu kończy się kolęda w naszej parafii.

6. W następna niedzielę 3 stycznia spotkanie Kółek Żywego Różańca w Archikatedrze: o godz. 15.45 konferencja, po niej modlitwa różańcowa. Zapraszamy inne grupy różańcowe oraz tych wszystkich, którzy chcą wspólnie modlić się na różańcu.

7. Katechezy przedmałżeńskie przy naszej Archikatedrze będą się odbywały w dniach: 3-28 lutego. Spotkania w niedziele i czwartki, godz. 18.00 – 19.30 w sali nr 12.

8. W następna niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Fundusz Remontowo –Budowlany Archidiecezji Białostockiej.