5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.02.2020 – OGŁOSZENIA

Dzieła budowy różnych obiektów kościelnych wspieramy dziś modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę podczas Mszy św., które zostaną przekazane na Fundusz Remontowo-Budowlany naszej Archidiecezji.

1. Wspomnienia i święta liturgiczne w tym tygodniu:

  - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy w poniedziałek 10.02.

  - wspomnienie dowolne NMP z Lourdes we wtorek 11.02.

  W tym dniu przypada Światowy Dzień Chorych. W intencji chorych modlimy się podczas każdej Mszy św. odprawianej wg porządku dnia powszedniego. Msza św. dodatkowa z udziałem chorych zostanie odprawiona o godz. 16.30, podczas której chorzy będą mogli przyjąć sakrament chorych. Prosimy wiernych o pomoc w przybyciu chorych do katedry na tę Mszę św. Od godz. 16.00 i podczas Mszy św. będzie możliwość spowiedzi. Na zakończenie liturgii chorzy otrzymają specjalne błogosławieństwo.

  - święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa,   patronów Europy, w piątek 14 .02

  2. W następną niedzielę nasze Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne wspieramy duchowo i materialnie, modlitwą i zebraniem ofiar na tacę na jego potrzeby. Z tej okazji Ks. dr Marian Strankowski, rektor AWSD, przesłał do wszystkich odezwę (przeczytać!)

  3. Spotkanie dzieci klas drugich odbędzie się  w następną niedzielę w sali nr 12 po uprzednim uczestnictwie w Mszy św. o godz. 9.30.

  4. Wspólnota Małżeństw Odnowy w Duchu Świętym „Petra” zaprasza na rekolekcje wakacyjne, organizowane dla rodzin(również z małymi dziećmi) w dniach 18-25 lipca 2020 roku do Bęsi koło Biskupca na Mazurach. Szczegóły na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła oraz na stronach internetowych Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnoty Małżeństw „Petra”. Zapisy do końca lutego.