Duchowieństwo

Ks. Henryk Żukowski
proboszcz

mgr lic. teol.
Prałat Białostockiej Kapituły Metropolitalnej
Dziekan Denakatu Białystok Śródmieście

Rok urodzenia: 1946

Data święceń: 1973-06-10

Ks. Antoni Wasilewski
wikariusz

Kanonik honorowy Białostockiej Kapituły Metropolitalnej
kapelan Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego

Rok urodzenia: 1947

Data święceń: 1973-06-10

Dzień imienin: 13 czerwca

Ks. Wacław Kulesza
wikariusz

mgr teol.
Kanonik honorowy Kolegiackiej Kapituły Krypniańskiej
kapelan Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego
Archidiecezjalny duszpasterz chorych
koordynator kapelanów szpitalnych

Rok urodzenia: 1950

Data święceń: 1974-06-16

    Ks. Marian Radziwon
    wikariusz

    mgr teol.

    Rok urodzenia: 1954

    Data święceń: 1980-06-08

    Dzień imienin: 1 lipca

    Ks. Wojciech Rosłan
    wikariusz

    Rok urodzenia: 1957

    Data święceń: 1982-06-13

    Dzień imienin: 23 kwietnia

    Ks. Marek Gryko
    wikariusz

    mgr lic. teol.
    kapelan Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa
    Archidiecezjalny duszpasterz służby zdrowia

    Rok urodzenia: 1968

    Data święceń: 1996-06-01

    Dzień imienin: 25 kwietnia

    Ks. Wojciech Trzaska
    wikariusz

    mgr teol.

    Rok urodzenia: 1977

    Data święceń: 2002-06-01

    Dzień imienin: 23 kwietnia

    Ks. Mariusz Zabłocki
    wikariusz

    mgr teol.

    Rok urodzenia: 1978

    Data święceń: 2005-06-11

    Dzień imienin: 31 grudnia

    Ks. Marek Kowalczuk
    wikariusz

    dr. teol.
    Archidiecezjalny Duszpasterz Młodzieży Akademickiej
    Przewodniczący Kolegium Duszpasterzy Akademickich

    Rok urodzenia: 1978

    Data święceń: 2003-05-31

    Data nominaty: 2019-08-26

    Ks. Rafał Kosikowski
    wikariusz

    mgr teol.,mgr. lic. pr. kan.
    Duszpasterz akademicki
    Sędzia Sądu Metropolitalnego

    Rok urodzenia: 1979

    Data święceń: 2004-05-29

    Data nominaty: 2019-08-26

    Ks. Sebastian Sum
    wikariusz

    mgr lic. teol.
    Duszpasterz Niesłyszących i Niedosłyszących

    Rok urodzenia: 1979

    Data święceń: 2004-05-29

    Data nominaty: 2019-08-26

    Ks. Tomasz Gierałtowski
    rezydent

    dr pr. kan., mgr lic. teol.
    Kapelan Jego Świątobliwości
    Kanonik honorowy Białostockiej Kapituły Metropolitalnej
    Oficjał Sądu Metropolitalnego
    Konsultor Rady Prawnej Konferencji Episkopatu Polski

    Rok urodzenia: 1966

    Data święceń: 1992-05-31

    Ks. Jarosław Jabłoński
    rezydent

    mgr teol.,mgr lic. komunikacji społecznej
    Kanonik honorowy Białostockiej Kapituły Metropolitalnej
    Dyrektor Centrum Informacji i Środków Społecznego Przekazu Archidiecezji Białostockiej
    Dyrektor Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnego Archidiecezji Białostockiej
    Dyrektor Archidiecezjalnego Wydawnictwa św. Jerzego

    Rok urodzenia: 1970

    Data święceń: 1995-05-27

    Ks. Antoni Lićwinko
    emeryt

    mgr filoz.
    Prałat Białostockiej Kapituły Metropolitalnej
    Kapelan Jego Świątobliwości

    Rok urodzenia: 1933

    Data święceń: 1958-06-22

    Dzień imienin: 13 czerwca