1. Dzisiaj przypada I rocznica ingresu Arcybiskupa Józefa Guzdka do archikatedry białostockiej. Księdza Arcybiskupa polecamy Bogu w naszych modlitwach i prosimy o światło Ducha Świętego w codziennej posłudze pasterskiej.

2. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Roberta Matysa, Moderatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Białostockiej oraz ks. Michała Urbana, Przewodniczącego Kolegium Duszpasterzy Akademickich i życzymy wielu łask Bożych w posłudze duszpasterskiej.

3. W czwartek będziemy przeżywać Święto Narodzenia NMP. Msze św. sprawowane będą wg porządku dnia powszedniego.

4. Przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii rozpocznie się w niedzielę 18 września br. Tego dnia zapraszamy dzieci klas trzecich oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 9.30, a następnie na spotkanie w sali nr 12, znajdującej się naprzeciw zakrystii. 

5. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza wszystkie małżeństwa na świętowanie rocznic małżeńskich. Odbędzie się ono w sobotę, 10 września o godz. 18.00 w naszej archikatedrze. Małżonków prosimy, aby tradycyjnie przed Mszą św. ustawili się na schodach przed archikatedrą, skąd zostaną wprowadzeni do świątyni. Zachęcamy do przyniesienia jednej róży, którą po zakończonej Eucharystii małżonkowie złożą przy Ołtarzu Matki Bożej jako znak zawierzenia siebie i swojej rodziny.  

6. Zapraszamy zelatorki i zelatorów Żywego Różańca, duszpasterzy grup różańcowych i członków Żywego Różańca na dzień skupienia, który odbędzie się naszej parafii w sobotę 10 września. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w sali nr 12, Msza św. w archikatedrze o godz. 12.00, zakończenie ok. godz. 14.00.

7. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 11 września i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 - Msza Święta. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

8. W dniach 12-13-14 września (poniedziałek, wtorek i środa) w naszej parafii będziemy przeżywać Dni Adoracji Najświętszego Sakramentu zwane Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem. Msze św. z kazaniami sprawowane będą o godz. 9.30, 12.00 i 18.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, który w tych dniach będzie wystawiony na ołtarzu głównym. Trzeciego dnia adoracji, w środę, odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18.00.

9. Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje w Polsce peregrynację relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki i działaczki charytatywnej, beatyfikowanej w 2018 r. W najbliższą niedzielę, 11 września, relikwie te będą w naszej archikatedrze, a w kolejnych dniach nawiedzą szpitale, domy pomocy społecznej oraz hospicjum. Personel medyczny zapraszamy w niedzielę, 11 września, na Mszę św. o godz. 16.30.

10. W dniach 30 września - 2 października br. odbędą się w Hodyszewie weekendowe rekolekcje dla małżeństw przeżywających trudności lub chcących odświeżyć swoją relację. Rekolekcje są prowadzone przez diecezjalny ośrodek stowarzyszenia Spotkania Małżeńskie. Szczegółowe informacje i kontakt do organizatorów na stronie internetowej spotkaniamalzenskie.pl

11. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno-Katechetycznego naszej Archidiecezji.

12. Zapraszamy do lektury nowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Przypominamy w nim, jakże aktualne dziś przesłanie Jana Pawła II, że "jedynie w miłosierdziu Boga współczesny świat znajdzie pokój", wypowiedziane przed 20 laty w Krakowie-Łagiewnikach. Polecamy rozmowę-świadectwo ze znanym aktorem Lechem Dyblikiem, w której opowiada on o swej drodze wyjścia z nałogu i pojednaniu z Bogiem i najbliższymi. W miesięczniku pojawiły się nowe rubryki: "Życie duchowe", "Świeccy w Kościele", "Młodzi pytają" i "Maryja w literaturze".