1. 1. Niedziela W.Postu – 1.03.2020 – ogłoszenia

Dziś jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Modlitwa za Ojczyznę i za tych, którzy za Nią oddali życie.

Modlimy się za tych alumnów, którzy w archikatedrze przyjmą dziś o godz. 11.00 posługę lektoratu i akolitatu, stawiając kolejny krok ku kapłaństwu.

Modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy dziś Kurię Metropolitalną i nasza Archidiecezję.

2. Uroczystość św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej  przypada w środę 4 marca. Msze św. w katedrze wg porządku dnia powszedniego. Główna Msza św. odpustowa w Białymstoku w kościele św. Kazimierza o godz. 18.00.

3. W dniach 06-07-08.III. 2020 r. w Kleosinie w domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 odbędą się wielkopostne rekolekcje przeznaczone dla Pracowników Służby Zdrowia. Rekolekcje poprowadzi biblista ks. dr Wojciech Michniewicz. Rekolekcje rozpoczną się Mszą św. w piątek o godz. 18.00. Wstęp jest wolny, bez wcześniejszych zapisów. Zapraszamy chętnych: lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów i innych pracowników świata medycznego.

4. Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta Białegostoku, w 31 rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się  w poniedziałek 9 marca br. i przebiegać będą wg następującego porządku:

  Godz. 16.30 – rozpoczęcie przy krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej

                      - procesja od krzyża do sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

  Godz. 18.00  - Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

  5. W następną niedzielę wspieramy Misje przez modlitwę i składane ofiary do puszek przed kościołem. Pamiętamy także w modlitwie o kobietach w dniu Międzynarodowego Dnia Kobiet.

  6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

  7. Przypominamy porządek nabożeństw wielkopostnych w katedrze:

              

   Droga Krzyżowa w piątki:

                          - godz.16.30 dla dzieci i młodzieży

                          - godz. 17.15 dla wszystkich

                          - godz. 19.30 dla młodzieży przygotowywana przez młodzież akademicką i z jej udziałem

               Gorzkie Żale

                          - w środy i soboty o godz. 17.30

                          - w niedziele o godz. 17.15 z kazaniem o Męce Pańskiej

   Zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy eucharystycznej w archikatedrze, w której codziennie jest wystawiony Najśw. Sakrament w monstrancji.

   8. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie poszukuje rodzin, które zaprosiłyby na Święta Wielkanocne polskie dzieci z Litwy.Dzieci przyjadą do Polski 9 kwietnia w Wielki Czwartek, a odjadą w środę 15 kwietnia. Zebranie rodzin zapraszających odbędzie się  dnia 10 marca 2020 roku o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8. Informacja o akcji Wielkanoc 2020 umieszczona jest na stronie internetowej Stowarzyszenia www.otwartydom.com.pl

    Kontakt: Irena Stankiewicz tel. 695 629 678 ,email: otwarty dom@gmail.com

    9. Ukazał się nowy numer naszego diecezjalnego czasopisma „Drogi Miłosierdzia”, który może być pomocą w przeżywaniu Wielkiego Postu. Proponujemy artykuł o spowiedzi, o, poście, modlitwie i jałmużnie. Zamieszczamy  wywiad z Ks. biskupem Jerzym Mazurem o pracy polskich misjonarzy na całym świecie oraz niektóre myśli związane z Papieżem Franciszkiem z racji siódmej rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową.

    10. Caritas Archidiecezji Białostockiej przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej pod hasłem „Dar juniora dla seniora”. W ramach umartwienia siebie i z miłości do seniorów  w skarbonkach składamy ofiary, które podczas Triduum Paschalnego lub w dniu Święta Miłosierdzia Bożego przynosimy do parafii, która przekaże je do Caritas, a Caritas odda seniorom. Skarbonki znajdują się na stoliku przy ambonie.

    11.  Szkoła  Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Rodziny w Białymstoku przy ul. Mickiewicza 43 w Białymstoku ogłasza nabór uczniów do klas 0-1 na rok szkolny 2020/2021 oraz serdecznie zaprasza na dzień otwarty 26 marca 2020 roku w godzinach 14.00-17.00.

    12. Nabór uczniów na rok szkolny 2020/2021 ogłasza także  Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Franciszka Blachnickiego w Białymstoku, ul. Transportowa 2 : do Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Przedszkola. Dyrekcja szkół zaprasza na dzień otwarty 20 marca(piątek) w godz. 16.00-18.00.

    13. Dziś zapraszamy na konferencję o spowiedzi w archikatedrze o godz. 15.00, a o godz. 15.45 na różaniec wszystkie grupy różańcowe i wszystkich, którzy chcą razem się modlić.