1. Święta i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
Środa, 30 listopada: święto św. Andrzeja Apostoła,
Sobota, 3 grudnia: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na świąteczne paczki dla ubogich z naszej parafii. Bóg zapałać za wszystkie ofiary.

4. Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP będzie odprawiana codziennie od wtorku 29 listopada po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W następną niedzielę 4 grudnia będziemy obchodzić XXIII Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zbierane do puszek po każdej Mszy św. będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

6. Adwentowy Dzień Skupienia zelatorów i członków Żywego Różańca naszej Archidiecezji odbędzie się w sobotę 10 grudnia. Poprowadzi go ogólnopolski referent Papieskich Dzieł Misyjnych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w budynku Kina Ton, następnie Msza św. o godz. 12.00 w archikatedrze, zakończenie o godz. 14.00. Informujemy jednocześnie, że modlitwa różańcowa w naszej archikatedrze jest odmawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15.45. Najbliższa będzie 4 grudnia.

7. Rekolekcje adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach 4 - 5 - 6  grudnia br. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym. Rekolekcje prowadzi o. Aleksander Jacyniak, jezuita.

8. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w Adwentowych Rekolekcjach dla Nie-Sakramentalnych. Odbędą się one w starym kościele Farnym w dniach 7-8 grudnia 2022 r. (środa i czwartek) o godz. 18:00. Do udziału zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny osoby, które z racji na skomplikowaną sytuację życiową nie korzystają z pełni życia sakramentalnego. Temat rekolekcji: "Spotkanie przy studni".

9. Informujemy, że od dzisiaj w kaplicy parafii pw. NMP z Guadalupe przy ul. Wrocławskiej 8 w Białymstoku, o godz. 14. będą odprawiane Msze św. w języku białoruskim dla wiernych należących do Kościoła Rzymskokatolickiego. Msze św. odprawiane będą w niedziele i uroczystości nakazane.

10. Msze św. roratnie w Adwencie, czyli ku czci Najświętszej Maryi Panny, będą sprawowane w naszej archikatedrze w następujących terminach: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 6.30, czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 12.00. Roraty dla młodzieży akademickiej w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.50 w starym kościele. Prosimy, aby na roraty zabierać ze sobą lampiony.

11. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 18-19-20 grudnia (niedziela - poniedziałek - wtorek). Poprowadzi je Dominikanin o. Robert Głubisz z Warszawy.

12. Za chwilę, przed błogosławieństwem, zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Są one znakiem miłości i pokoju. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy się nimi dzielić w naszych rodzinach. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia na plebanii przez wszystkie dni Adwentu, począwszy od dzisiaj, w godz. od 8.00 do 17.30. Świąteczne świece Caritas czyli Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz adwentowe kalendarze dla dzieci z czekoladowym dodatkiem można nabywać zarówno na plebani jak i w zakrystii.