1. Uroczystości i wspomnienia liturgiczne w tym tygodniu:
Środa, 7 grudnia: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
Czwartek, 8 grudnia: uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to też Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji. Msze św. w archikatedrze będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 12.00, 16.30 i 18.00.  
Tego dnia od godz.12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski. Matka Boża objawiając się Włoszce Pierinie Gilli w 1947 roku wyraziła pragnienie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe, obchodzono godzinę łaski dla całego świata i zapowiedziała, że dzięki modlitwie o tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała.

2. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnią niedzielę na świąteczne paczki dla ubogich z naszej parafii. Łącznie zebrano 6.724, 69 zł. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc chrześcijanom żyjącym na Wschodzie.

4. Msze św. roratnie w Adwencie, czyli ku czci Najświętszej Maryi Panny, są sprawowane w naszej archikatedrze w poniedziałek, wtorek, środa o godz. 6.30, czwartek i piątek o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 12.00.

5. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas są do nabycia na plebanii przez wszystkie dni Adwentu w godz. od 8.00 do 17.30.

6. Kapłani odwiedzą chorych z posługa sakramentalną w sobotę 17 grudnia br. od godz. 9.00.  Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa odbędzie się w następną niedzielę po każdej Mszy św.

8. Dzieci klas drugich szkoły podstawowej, które w 2024 roku przystąpią do Pierwszej Komunii św., zapraszamy w najbliższą niedzielę, 11 grudnia, na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie w sali nr 12.

9. Ukazał się grudniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Polecamy między innymi artykuł  "Najpiękniejsze Święta, bo niosą Chrystusa”, z którego dowiemy się, jak tradycje i zwyczaje świąteczne mogą nam pomóc odnowić relację z Panem Bogiem i budować więzi rodzinne i społeczne. Do każdego egzemplarza "Dróg Miłosierdzia" dołączony jest przygotowany przez Księży Werbistów kalendarz na nadchodzący rok 2023. Czasopismo do nabycia za dobrowolną ofiarą znajduje się na regale prasowym przy wejściu do świątyni.

10. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 18-19-20 grudnia (niedziela - poniedziałek - wtorek). Poprowadzi je Dominikanin o. Robert Głubisz z Warszawy.

11. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby naszej parafii, w tym także na budowę ołtarza Matki Miłosierdzia. Bóg zapłać.