1. Dzisiaj w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę ad Gentes – Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zbierane dzisiaj do puszek przeznaczone są na misje. Bóg zapłać.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:  

Gorzkie Żale w środy i soboty o godz. 17.30, w niedziele po Mszy św. o godz. 8.00,

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.15; dla dorosłych o godz. 18.30, czyli
po Mszy św. o godz. 18.00; akademicka o godz. 19.30.

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 26-28 marca. Poprowadzi je Jezuita, o. Wojciech Żmudziński z Warszawy. Rekolekcje szkolne w dniach 29-30 marca, poprowadzi  ks. Karol Kondracikowski.

4. W środę 8 marca obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkie Kobiety polecamy Panu Bogu w modlitwie życząc wielu łask Bożych i opieki Matki Miłosierdzia.

5. Msza Święta dziękczynna za ocalenie miasta Białegostoku, w 34. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, będzie sprawowana we czwartek, 9 marca, o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

6. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 10-11-12 marca br. Rozpoczęcie w piątek 10 marca o godz. 18.00.

7. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję Caritas pt. „Torba Samarytanka”. Puste papierowe torby znajdują się w zakrystii. Torby wypełnione artykułami spożywczymi o długim terminie przydatności – przynosimy do zakrystii najpóźniej do końca marca.

8. Dzieci klas drugich szkoły podstawowej, które w 2024 roku przystąpią do Pierwszej Komunii św., zapraszamy w najbliższą niedzielę, 12 marca, na Mszę św. o godz. 9.30, a po niej na spotkanie w sali nr 12.

9. Fundacja w Dobrym Tonie, która korzysta z parafialnego Kina Ton, zaprasza na projekcje filmów „Opiekun” o św. Józefie oraz dokumentalnego filmu „Nowicjusz” o młodych nowicjuszach Zakonu Dominikanów. Więcej informacji na plakatach.

10. Na regale prasowym znajduje się wielkopostny numer „Biuletynu katedralnego” oraz czasopismo „Drogi Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury marcowego numeru "Dróg Miłosierdzia". Na czas Wielkiego Postu polecamy list pasterski naszego Arcybiskupa Metropolity, wzywający do uznania prawdy o naszym grzechu i Bożym Miłosierdziu, a także wielkopostne zamyślenia bł. Michała Sopoćki i rozważania do niedzielnych Ewangelii. 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypada Dzień Świętości Życia. Z tej okazji proponujemy rozmowę ze specjalistą z dziedziny naprotechnologii oraz wywiad z siostrą nazeratanką prowadzącą Dom Samotnej Matki i Dziecka w Supraślu. Warto przeczytać również artykuł o lenistwie duchowym, refleksje na temat nadziei, czy też o tym, jak słabość przemienić w siłę.

11. Decyzją Arcybiskupa Józefa Guzdka ofiary składane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone będą na budujący się Ołtarz Matki Miłosierdzia w naszej Archikatedrze. Poświęcenie Ołtarza planowane jest na 16 listopada 2023 r., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi ofiarami już wsparli i nadal wspierają to dzieło. Niech Bóg wynagrodzi Ofiarodawcom każdy dar serca, a Matka Miłosierdzia ma w swojej opiece.