1. W naszej parafii trwają rekolekcje adwentowe. Dzisiaj nauki rekolekcyjne głoszone są podczas wszystkich Mszy św., a w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 12.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

2. W najbliższym tygodniu możliwość spowiedzi świętej w archikatedrze będzie codziennie od godz. 6.00 do Mszy św. o godz. 18.00 włącznie czyli przez cały dzień.

3. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas są do nabycia na plebanii codziennie od godz. od 8.00 do 17.30.

4. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Msze św.  katedrze będą odprawiane o godz. 6.00, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00 i 16.30. Nie będzie Mszy świętych o godz. 18.00 i 19.30. Bardzo zachęcamy, aby w dniu Wigilii powstrzymać  się od pokarmów mięsnych i w sposób religijny przeżyć wieczerzę wigilijną: wspólna modlitwa, odczytanie Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd oraz spożywanie pokarmów postnych.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 24.00 Msza św. - Pasterka pod przewodnictwem Arcybiskupa Józefa Guzdka. Będzie transmitowana przez TVP3 Białystok, serwis internetowy ArchiBial.pl oraz archidiecezjalne Radio i.

6. Na regale prasowym znajduje się nowy numer biuletynu katedralnego. Znajdziemy w nim rozważania na temat Bożego Narodzenia, informacje o katechezach dorosłych oraz plan kolędy, która w naszej parafii rozpocznie się 2 stycznia 2024 roku. Plan kolędy znajduje się także w gablocie w kruchcie katedry oraz na stronie internetowej parafii.

7. Paczki świąteczne dla ubogich naszej parafii będą wydawane w poniedziałek, 18 grudnia,
o godz. 17.00 w sali Caritas znajdującej się z tyłu katedry. Tego dnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. za Wolontariuszy i Podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas.

8. Koncert Kolęd z cyklu „Wielkie Kolędowanie na Podlasiu” odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 w naszej archikatedrze. Zapraszamy.