1. Dnia 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu.  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane w archikatedrze wg porządku dnia powszedniego, czyli o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 12.00, 18.00, dodatkowo będzie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 oraz o godz. 19.30, która rozpocznie Akademickie Rekolekcje Wielkopostne. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

2. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii: 

Gorzkie Żale w środy i soboty o g. 17.30, w niedziele o g. 8.45 czyli po Mszy św. o g. 8.00;

Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o g. 17.15; dla wszystkich o g. 18.30 czyli po Mszy św. o g. 18.00; akademicka o g. 19.30.

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 16-18 lutego w Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie. Rozpoczęcie 16 lutego o godz. 18.00.

4. Kolejne spotkanie dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 lutego, po uprzednim uczestnictwie w Mszy św. o godz. 9.30. 

5. Informujemy, że w naszej parafii będą się odbywały cotygodniowe spotkania ALPHA, przybliżające podstawy wiary chrześcijańskiej Spotkania będą prowadzone przez wspólnotę „Ezechiasz”. Alpha jest dla wszystkich, zarówno dla osób borykających się z trudnościami w wierze, jaki i osób, które pragną odnowić osobistą relację z Panem Bogiem. Każde spotkanie składa się ze wspólnego posiłku, wykładu oraz dyskusji. Rozpoczęcie w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 18.45 w Arkadach Katedralnych B. Spotkania będą się odbywały w każdy poniedziałek wieczorem. Zapisy:  wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej alpha.bialystok.pl lub przynosząc do zakrystii wypełniony formularz znajdujący się na regale prasowym. Spotkania są bezpłatne. Zapraszamy.

6. W ramach Tygodnia Modlitw o Trzeźwość, Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę w intencji trzeźwości, która będzie sprawowana pod przewodnictwem abp. Józefa Guzdka 15 lutego o godz. 18.00 w par. św. Maksymiliana w Białymstoku.

7. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na kolejne spotkanie formacyjno-modlitewne we wtorek 13 lutego o godz. 18:00 w kaplicy Sióstr Misjonarek Św. Rodziny (ul. Stołeczna 5). W programie konferencja oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Duszpasterstwo Rodzin wraz z Białostocką Szkołą Nowej Ewangelizacji zaprasza osoby dorosłe, chcące przygotować się do sakramentu bierzmowania oraz narzeczonych, którzy w szkole średniej nie uczestniczyli w lekcjach religii, na cykl katechez, który rozpocznie się 16 lutego o godz. 19:00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym (ul. Kościelna 1a).

9. W odpowiedzi na apel abpa Stanisława Gądeckiego, w Środę Popielcową, 14 lutego, odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc pogrążonej w wojnie Ukrainie.

10. Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Św. Rodziny zaprasza na „dni otwarte” 15 i 29 lutego. Szczegóły na plakatach.

11. W przyszłą niedzielę, 18 lutego, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc świąteczną ubogim i potrzebującym w naszej parafii.